Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 13

Groził i podpalił. Policjanci zatrzymali piromana

j
niedziela, 16.07.2017 r.
godz. 15.29
j | niedziela, 16.07.2017 r., godz. 15.29
Groził i podpalił. Policjanci zatrzymali piromana
fot. Policja

Policjanci z Jarocina zatrzymali 53-latka, który w miejscowości Góra podpalił stóg z balotów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
28°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca w Jarocinie. Policjanci odebrali informację o pożarze stogu słomy, do którego doszło na jednej z łąk w miejscowości Góra. Na miejsce natychmiast udał się patrol. Okazało się, że pomimo szybkiej akcji straży pożarnej niemal całkowitemu spaleniu uległo 120 balotów, których wartość właściciel oszacował na 12 tysięcy złotych.

Policjanci po wykonaniu na miejscu oględzin oraz przesłuchaniu świadków wytypowali osobę, która mogła mieć związek z podpaleniem. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo, który wcześniej odgrażał się poszkodowanemu mężczyźnie – informuje Agnieszka Zaworska z policji w Jarocinie. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu kilka dni później mężczyźnie zarzutu zniszczenia mienia.  53-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się także do innego czynu, kierowania gróźb karalnych wobec właściciela podpalonego stogu, bowiem taki zarzut także został wobec niego sformułowany przez śledczych – dodaje.