Reklama
Reklama

Komisariat Policji na Wildzie nie radzi sobie z gołębiami: 27 funkcjonariuszy ukąszonych przez insekty

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O trudnej sytuacji w komisariacie na Wildzie poinformowali nas czytelnicy. Policjanci potwierdzają, że u dwóch funkcjonariuszy stwierdzono ukąszenia insektów i że walka z gołębiami na poznańskich komisariatach twa od lat.

W Komisariacie Policji Poznań Wilda przy ul. Chłapowskiego wybuchła jakaś inwazja robaków żyjących w odchodach gołębich. Podobno kilku funkcjonariuszy skierowano na badania. Patrząc na obrazki jakie są za oknami tego komisariatu wszystko jest możliwe - pisze nasz czytelnik.

Już wczoraj sprawą zajmowali się dziennikarze Gazety Wyborczej. Jak udało im się ustalić w komendzie policji na Wildzie prowadzona jest kontrola Sanepidu. Na razie jednak pracownicy Sanepidu nie stwierdzili, co pogryzło policjantów.

Policjanci przyznają, że problem istnieje. Problem jest od dawna i niemal wszędzie, bo budynki policyjne są jednymi z nielicznych, gdzie mogą spokojnie bytować gołębie. Na przykład na prywatnych kamienicach zakłada się tak zwane kolce, co uznawane jest za niezgodne z prawem - mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Staramy się oczywiście ograniczać ryzyko, że ktoś ucierpi. Prowadzone są dezynsekcje, a w budynku na przykład na Jeżycach zamontowany został elektryczny odstraszacz, który przeszkadzał mieszkańcom, dlatego musiał szybko zostać zdemontowany - mówi Borowiak.

Od dawna też wiadomo, że przez gołębie może być przenoszony między innymi np. groźny dla zdrowia kleszcz - obrzeżek gołębi, po ukąszeniu którego na skórze pozostają ślady. I to prawdopodobnie te pasożyty pojawiły się w komisariacie na Wildzie. Jak poinformował rzecznik z ukąszeniami do dermatologa na razie zgłosiło się dwóch policjantów. O innych przypadkach na razie nic nie wiadomo.

Zaraz po zgłoszeniu tego incydentu w komisariacie na Wildzie pojawiły się trzy kontrole - Sanepidu, sanitarna MSW oraz grupa kontrolna skierowana przez komendanta miejskiego policji - dodaje Borowiak.

Policjanci zapowiadają, że w budynku oraz w radiowozach przeprowadzane będą kolejne dezynsekcje. Wszyscy funkcjonariusze zostali też poinformowani przez swoich przełożonych o możliwości poddania dezynsekcji także swoich prywatnych domów. Ponadto jeszcze w tym roku ma ruszyć gruntowny remont wildeckiego komisariatu, przy którym wprowadzone zostaną techniczne rozwiązania mające na celu między innymi ograniczenie bytowania gołębi.

  • Aktualizacja
    wtorek, 25.04.2017 r., godz. 14.58
    Aktualizacja
    wtorek, 25.04.2017 r., godz. 14.58
    Po południu Andrzej Borowiak poinformował, że pogryzionych zostało dwudziestu siedmiu policjantów, a czterech przebywa w związku z tym na zwolnieniu lekarskim. Komenda Miejska Policji w Poznaniu podjęła decyzję o zamknięciu części wildeckiego komisariatu. W pobliżu komisariatu pojawił się mobilny komisariat, który przejął część obowiązków wildeckiej jednostki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
10℃
2℃
Poziom opadów:
8.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro