Reklama
Reklama

Ryszard Grobelny o swojej karierze po przegranych wyborach: Jestem niezależnym ekspertem

Ryszard Grobelny udzielił wywiadu dla portalu wspolnota.org.pl, w którym opowiada o pierwszych chwilach po przegranych wyborach samorządowych i swojej dalszej karierze. Były prezydent stwierdził między innymi, że nie planuje powrotu na fotel prezydenta miasta, ale jednocześnie chciałby wrócić do publicznej aktywności.

Ryszard Grobelny jest jednym z bohaterów wywiadu, który opublikowano w samorządowym portalu wspolnota.org.pl. Drugim rozmówcą jest Marek Miros były burmistrz Gołdapi. Obaj panowie byli związani z samorządami od początku lat 90ych, a musieli z nich odejść po przegranych wyborach. W wywiadzie panowie opowiadają o tym jak wygląda ich życie od dnia przegranych wyborów -Najpierw trzeba było otrząsnąć się po porażce, bo to nie jest tak, że człowiek z góry przewiduje przegraną. W wyborach startuje się, by wygrać. W pierwszych dniach musiałem nabrać trochę dystansu do tego, co się wydarzyło i szybko zaplanować dalsze życie. Miałem świadomość, że nikt specjalnie nie będzie się starał mi pomóc i że sam muszę się zakręcić i zobaczyć, co jeszcze potrafię robić, co mogę robić i co chciałbym robić oraz w czym będę się realizował. Ze dwa tygodnie potrzebowałem, żeby wszystko przemyśleć - powiedział były prezydent Poznania.

ÓSMIOKLASISTO sprawdź swoje preferencje zawodowe-TEST ON-LINE. Gratis dla wszystkich wybierających profil medyczny. Warto poznać swoje zainteresowania, preferencje naukowe. Profesjonalne testy predyspozycji zawodowych.
REKLAMA

Ryszard Grobelny wrócił przede wszystkim do pracy na uczelni, ale zajął się też biznesem - Ja nie miałem żadnych ofert, choć faktem jest, że nie zabiegałem o nie. Dość szybko postanowiłem zostać niezależnym ekspertem i dzisiaj jestem z tego zadowolony. To pozwala mi utrzymywać kontakty ze środowiskiem samorządowym, powiem nawet, że im dalej od Poznania, tym te kontakty są silniejsze - wyjaśnia Grobelny i dodaje -Doradzam głównie w dziedzinie finansów, bo z tą problematyką jestem najsilniej związany. Przygotowuję trochę ekspertyz w sprawach związanych z gospodarką przestrzenną, np. ustawą krajobrazową, opłatą reklamową, bo na uczelni specjalizuję się w ekonomicznych mechanizmach planowania przestrzennego. Ale wykonuję też analizy związane z PPP, czy szerzej z inwestycjami, co pozwala mi wykorzystywać doświadczenie w zarządzaniu w sferze publicznej.

Były prezydent przyznaje, że jest zadowolony ze swojej pracy i nie planuje ubiegania się ponownie o fotel prezydenta Poznania. Chciałby jednak wrócić do jakiejś formy działalności publicznej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Wielkopolsce
16℃
10℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro