Zemsta Hamalainena. Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2

W hicie 28. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał 1:2 z Legią Warszawa. Decydującego gola zdobył były lechita, Kasper Hamalainen.

Zgodnie z oczekiwaniami do wyjściowej jedenastki Kolejorza powrócił Dawid Kownacki, zabrakło w niej za to miejsca dla Macieja Makuszewskiego, którego zastąpił Szymon Pawłowski.
Dla fanów obu zespołów mecz zaczął się przynajmniej kwadrans wcześniej: najbardziej zagorzali kibice Lecha i Legii co chwilę wymieniali się uprzejmościami, a już po pierwszym gwizdku niemal każde zagranie gości kwitowane było płynącymi z trybun głośnymi gwizdami.
Kolejorz od początku ruszył do ataków i właściwie już w 7. minucie mógł prowadzić 2:0. Radosław Majewski dwukrotnie zagrywał do Kownackiego - najpierw posłał futbolówkę wzdłuż bramki, a później "rzucił ją" za plecy obrońców - ale 20-latek minął się z piłką, a chwilę później uderzył zbyt lekko, żeby zaskoczyć Arkadiusza Malarza.
Mecz był intensywny, piłkarze obu zespołów byli w niego maksymalnie zaangażowani, momentami brakowało im jednak dokładności w grze ofensywnej. Legioniści kilkukrotnie przedostawali się w pole karne gospodarzy, tak naprawdę zagrozili jednak bramce Matusa Putnockiego tylko raz: tuż przed przerwą w poprzeczkę trafił Miroslav Radović. Największe zagrożenie stanowił Vadis Odjidja-Ofoe, który z łatwości wygrał wiele pojedynków indywidualnych. Koledzy nie potrafili jednak dostosować się do jego poziomu.
O wiele więcej działo się pod bramką Malarza, który kilkukrotnie ratował swój zespół. Tak było m.in. przy strzale Macieja Gajosa, który wykorzystał świetne zagranie z rzutu wolnego i potężnie uderzył, ale doświadczony golkiper nie dał się zaskoczyć.
Ostatecznie w pierwszej połowie bramki nie padły. Mecz mógł się jednak podobać, a tworzone przez Lecha sytuacje napawały jego kibiców optymizmem.
Po zmianie stron Kolejorz znów ruszył do ataków. Mniej więcej przez kwadrans Legia praktycznie nie istniała i gra toczyła się pod dyktando gospodarzy. Nie udało im się jednak wykorzystać tego okresu i w końcu gra nieco się wyrównała, swoje szanse zaczęli kreować także przyjezdni.
Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej: znów Kolejorz nie wykorzystał przewagi, po tym tempo meczu nieco sadło, pojawiło się sporo niedokładnych zagrań i strat z obu stron, mało było dobrych okazji strzeleckich.
Szał radości opanował INEA Stadion w 82. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Jevtić, a Tomasz Kędziora okazał się sprytniejszy od kryjącego go rywala i strzałem głową posłał piłkę do siatki.
Radość gospodarzy trwała zaledwie kilka minut. Wyrównał Maciej Dąbrowski, który wykorzystał ogromne zamieszanie pod bramką Kolejorza i płaskim uderzeniem nie dał szans Putnockiemu.

Prawdziwy dramat kibice Lecha przeżyli w ostatniej akcji dnia. Po szybkim ataku piłka trafiła w polu karnym do Hamalainena, a ten dał swojemu zespołowi 3 punkty.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (0:0)

Lech: Matus Putnocky- Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Wołodymy Kostewycz - Łukasz Trałka, Maciej Gajos - Szymon Pawłowski, Radosław Majewski, Darko Jevtić - Dawid Kownacki (Robak 73")

Rezerwowi: Jasmin Burić, Marcin Robak, Maciej Makuszewski, Mihai Radut, Maciej Wilusz, Marcin Wasielewski, Abdul Aziz Tetteh

Legia: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski, Adam Hlousek - Michał Kopczyński, Thibault Moulin - Miroslav Radović, Vadis Odjidja-Ofoe, Guilherme (Nagy 58") - Michał Kucharczyk (Jodłowiec 77")

Rezerwowi: Radosław Cierzniak, Tomasz Jodłowiec, Dominik Nagy, Kasper Hamalainen, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź, Sebastian Szymański

Bramki: Kędziora 82" - Dąbrowski 88", Hamalainen 90"

90
Nie ma gola! Robak wpadł w pole karne Legii, w ostatnim momencie interweniował obrońca. Rzut rożny
90
Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu
88
Zamieszanie w polu karnym Lecha, do piłki dopadł Dąbrowski i płaskim strzałem doprowadził do wyrównania
82
Szał radości na INEA Stadionie! Dośrodkowanie Jevticia, Tomaz Kędziora ubiegł obrońcę i strzałem głową pokonał Malarza
82
Bramka!
81
Będzie rzut rożny dla Lecha kilka metrów od narożnika pola karnego. Dobra okazja do dośrodkowania
74
Nieustępliwa postawa Kędziory i zamiast rzutu rożnego dla Legii mamy wznowienie od bramki Putnockiego
73
Zmiana w Kolejorzu: Robak za Kownackiego
73
72
Za chwilę na boisko wejdzie Marcin Robak
71
Bardzo niecelne uderzenie głową w wykonaniu Makuszewskiego. Słabszy okres Kolejorza
68
Druga połowa ma podobny scenariusz jak pierwsza: przewaga Lecha, później wyrównanie gry i mało okazji do zdobycia bramki
59
Pawłowski dziś walczy, biega i się stara, ale jest najsłabszym ogniwem ofensywy Lecha
52
Będzie kolejny korner dla Lecha. Kolejorz w natarciu!
51
Kibice i piłkarze Lecha domagali się odgwizdania rzutu karnego za zagranie ręką, ale sędzia był innego zdania
50
Kombinacyjne rozegranie, piłka w okolice 5. metra. Kownacki celnie uderzył głową, ale Malarz złapał piłkę
39
Teraz płaski strzał Majewskiego z ok. 12 metrów, ale piłka wyraźnie minęła słupek bramki. Zacznie Malarz
38
Było blisko! Zagranie na dalszy słupek, Gajos mocno uderzył, ale Malarz sparował piłkę