Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9
Uzależnienia – skuteczna pomoc i leczenie w Centrum Leczenia Uzależnień „Moje Życie”
REKLAMA
piątek, 17.02.2017 r.
godz. 10.00
REKLAMA | piątek, 17.02.2017 r., godz. 10.00

Wiek XXI jest określany mianem wieku uzależnień. Praktycznie każdy człowiek ma w bliższej lub dalszej rodzinie lub wśród znajomych osoby uzależnione.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
20°C 1016 hPa

Uzależnienie jest chorobą, która w przypadku nieleczenia, prowadzi do śmierci. Oprócz uzależnień od środków psychoaktywnych, takich jak alkohol, narkotyki, leki czy dopalacze, istnieją uzależnienia behawioralne czyli od nałogowych zachowań np. pracoholizm, seksoholizm, zakupoholizm, hazard czy siecioholizm.

Uzależnienie to choroba która przynosi szkody nie tylko osobie, której dotyczy, ale także rodzinie i całemu jej otoczeniu. Na szczęście uzależnienia można leczyć.

Jedną z takich placówek, w których odbywa się leczenie osób uzależnionych jest Centrum Leczenia Uzależnień „Moje Życie”. W skład Centrum wchodzi poradnia leczenia uzależnień, ambulatorium detoksykacyjne i ośrodek stacjonarny.

Poradnia i ambulatorium detoksykacyjne mieści się na Dębcu przy ulicy św. Szczepana 54, natomiast ośrodek stacjonarny jest zlokalizowany na obrzeżach Poznania. Leczenie w poradni odbywa się w systemie ambulatoryjnym bądź jako kontynuacja terapii po pobycie w ośrodku. Pacjenci znajdujący się pod wpływem alkoholu lub odczuwający dolegliwości zespołu odstawienia alkoholu są w ambulatorium poddawani detoksykacji (czyli tzw. odtruciu), które ma na celu przerwanie ciągu picia, złagodzenie przykrych objawów odstawienia i zapobieganie powikłaniom takim jak padaczka alkoholowa czy delirium tremens. Wszystko to odbywa się pod kontrolą doświadczonych lekarzy, pielęgniarek i psychoterapeutów. Ambulatorium działa 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu.

W ośrodku pacjenci leczeni są w systemie stacjonarnym uczestnicząc w terapii indywidualnej i grupowej. Dla każdego pacjenta jest układany osobisty program terapii uwzględniający kontekst i problemy niewynikające z picia, a mające znaczenie dla zdrowienia i osiągania konstruktywnych zmian. W ośrodku zostały stworzone optymalne warunki dla terapii i odpoczynku. Nad przebiegiem terapii czuwa doświadczony zespół terapeutów dla których pacjent jest najważniejszy.

Centrum zajmuje się też szkoleniami dla kadry kierowniczej w zakładach pracy. Szkolenia te mają na celu rozpoznanie problemu alkoholowego u pracowników i nabycie umiejętności zmotywowania ich do leczenia.

Osoby, które doświadczają problemu uzależnienia oraz ich bliskich zapraszamy do naszego Centrum gdzie uzyskają Państwo fachową pomoc oraz mogą liczyć na zrozumienie i przyjazną atmosferę.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.moje-zycie.eu