6 bramek i remis Warty Poznań z drużyną Jana Urbana

Piłkarze Warty Poznań mają za sobą drugi w tym roku sparing. Tym razem zieloni zremisowali 3:3 ze Śląskiem Wrocław.

Mecz rozgrywano w Trzebnicy, a warunki dalekie były od idealnych: murawa była lekko zmrożona i piłkarze musieli uważać, żeby nie nabawić się kontuzji.

Nie przeszkadzało to jednak w zdobywaniu bramek, choć początkowo czynili to wyłącznie piłkarze Jana Urbana. Szczególnie efektowne było uderzenie Ostoi Stjepanovicia, który popisał się pięknym wolejem.

Pierwszy gol dla Warty padł po rzucie karnym, drugiego zdobył testowany Nigeryjczyk, Joshua Balogun Kayode.

W drugiej połowie więcej okazji do zdobycia bramki mieli wrocławianie, jednak to Zieloni mogli cieszyć się z trafienia, dającego im w ostatecznym rozrachunku remis.

Kolejny sparing piłkarze Petra Nemca rozegrają w sobotę. Tym razem zmierzą się z Obrą Kościan.

Śląsk Wrocław - Warta Poznań 3:3 (3:2)

Śląsk: Śląsk: Pawełek/Kamenar - Zieliński, Wiech, Dvali, Repski, Stjepanović, Łyszczarz, Engels, Łuczak, Idzik, Mervo

Śląsk w II połowie: Kamenar/Budzyński - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Pawelec - Grajciar - Roman, Riera, Pich, Ryota - Biliński

Warta: T. Laskowski (Filipowiak) - Brylewski, Onsorge, Dejewski, Fiedosewicz, Marciniak, Goździk (Cywiński), Szynka (A. Laskowski), Biegański, Kayode (Ciarkowski), Spławski

Bramki: Mervo, Stjepanović, Engels - Onsorge, Kayode, Biegański.

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Uwaga na drogach!