Koszykówka: pewne wygrane Biofarm Basketu i Enea AZS Poznań. Pierwsza porażka Pomarańczarni MUKS

Kolejne zwycięstwo na parkietach I ligi koszykówki mężczyzn odnieśli zawodnicy Biofarm Basketu Poznań. Z wygranej mogli cieszyć się także fani Enea AZS Poznań.

Prowadzeni przez trenera Przemysława Szurka koszykarze są w ostatnich tygodniach w dobrej formie i byli faworytami starcia z Nysą Kłodzko.

Pierwsza kwarta zakończyła się niespodzianką: goście radzili sobie nadspodziewanie dobrze i wyszli na nieznaczne prowadzenie.

Wtedy do roboty wzięli się jednak gospodarze i z każdą minutą rosła ich przewaga. Ostatecznie Biofarm odniósł 6. zwycięstwo w sezonie i po 12 meczach zajmują 7. lokatę w tabeli.

Biofarm Basket Poznań - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 73:60 (19:22, 22:12, 17:16, 15:10)

BBP: Metelski 15, Struski 14, Smorawiński 11, Wieloch 8, Bręk 7, Fiszer 6, Gruszczyński 6, Kurpisz 3, Migała 2, Stankowski 1

Nysa: Leńczuk 20, Bluma 13, Sanny 9, Wojciechowski 6, Kasiński 5, Muskała 5, Weiss 0

Powody do zadowolenia mają także fani poznańskiego AZS. Akademiczki nie dały większych szans UKS Basket SMS i pewnie zdobyły w Aleksandrowie Łódzkim 2 punkty.

14 punktów zdobytych w 8 meczach daje obecnie 4. miejsce w tabeli grupy B I ligi koszykówki kobiet.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Enea AZS Poznań 46:46 (9:18, 11:17, 14:19, 12:13)

UKS: Filipczak 3, Danych 10, Tyczkowska 3, Łapińska 2, Kośla 4, Canert 2, Maciejewska 2, Leszczyńska 14, Zdrodowska 4, Telenga 2

AZS: Woźniak 2, Marciniak 32, Szloser 6, Banach 2, Stefańczyk 4, Plucińska 9, Zięmborska 2, Pietraszek 10

Pierwszej porażki w sezonie doznał Pomarańczarnia MUKS Poznań. Spadkowicz z ekstraklasy mierzył się na wyjeździe z groźnym ŁKS SMS Łódź. Do przerwy wszystko wyglądało dobrze, ale o losach spotkaniach zadecydowała trzecia kwarta, przegrana przez poznanianki aż 2:18.

MUKS jest wiceliderem tabeli z 15 punktami na koncie. Taki sam dorobek ma prowadząca AZS Politechnika Korona Kraków.

ŁKS SMS Łódź - Pomarańczarnia MUKS Poznań 63:48 (16:21, 10:10, 18:2, 19:15)

SMS: Łopińska 3, Dziwińska 9, Nowacka 6, Mistygacz 16, Stasiuk 16, Makowska 13

MUKS: Klatt 6, Olszewska 8, Durak 11, Bednarczyk 5, Policha 3, Szarzyńska 7, Miśkiewicz 6, Pilichowska 2