Policjant z Poznania Mistrzem Polski w taekwondo olimpijskim

Na co dzień pracuje w I Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Jego pasją jest taekwondo. Kilka dni temu posterunkowy Bartosz Kołecki został Mistrzem Polski w taekwondo olimpijskim.

Posterunkowy z Poznania w październiku brał udział w turnieju rangi G1 w ramach RIGA OPEN. - Były to jego kolejne międzynarodowe zawody, z których dotychczas przywoził wiele medali i wyróżnień. Podobnie było i tym razem. Bartosz Kołecki zajął drugie miejsce na podium zdobywając srebrny medal. W finale uległ tylko medaliście mistrzostw świata Słoweńcowi Ivanowi Trajkoviciowi - wyjaśnia Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Ale nie było to jedyne zawody, w których uczestniczył w tym miesiącu. - 22 października w Kętrzynie odbywały się Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim. Na tych zawodach funkcjonariusz OPP w Poznaniu stanął na najwyższym stopniu podium i zdobył złoty medal - dodaje.

Kołecki jest funkcjonariuszem policji od 2015 roku, ale taekwondo trenuje od 2004 roku. Ćwiczy w klubie AZS OŚ Poznań pod okiem Waldemara Łakomego. Na najwyższych stopniach podium staje od 6 lat.