Udany debiut Grunwaldu przed własną publicznością

Dopiero w trzeciej kolejce spotkań grupy A I ligi piłkarzy ręcznych zawodnicy WKS Grunwaldu Poznań zagrali przed własną publicznością. Debiut wypadł udanie, bo Wojskowi po emocjonującej końcówce pokonali Sokóła Browar Kościerzyna.

Grunwald powrócił na pierwszoligowe parkiety i po wycofaniu się z rozgrywek MKS Poznań pozostał jedynym reprezentantem stolicy Wielkopolski na zapleczu Superligi. W zespole nie doszło do kadrowej rewolucji, działacze postarali się jednak o wzmocnienia i kibice mogli z optymizmem oczekiwać startu sezonu.

W pierwszych dwóch kolejkach Wojskowi wywalczyli 2 punkty: na inaugurację pokonali 30:24 GKS Żukowo, a tydzień później przegrali w Gdyni ze Spójnią (21:30).

W sobotę Wojskowi byli faworytami i przez większość spotkania kontrolowali przebieg rywalizacji. Wyższe tempo narzucili szczególnie pod koniec pierwszej połowy, dzięki czemu wypracowali sobie 3-punktową przewagę.

W drugiej części gospodarze nadal pewnie zmierzali po zwycięstwo. Kłopoty zaczęły się w ostatnich minutach: Wojskowi nie wykorzystali karnego, po czym goście rzucili się do odrabiania strat. Zabrakło im już jednak czasu i dwa punkty zostały w Poznaniu.

Po trzeciej kolejce Grunwald będzie zajmować trzecią pozycję w tabeli.

WKS Grunwald Poznań - Sokół Browar Kościerzyna 29:28 (14:11)

WKS Grunwald: Tarko, Wenta - Wachowiak 10/7, Fogler 4, Łyszczarz 3, Pawłowski 3, Lubiewski 2, Nowicki 2, Guraj 2, Westwal 1, Martyński 1, Gintowt 1, Kurek, Majewski, Piechowiak

Sokół: Skowron, Sokołowski - Jasowicz 5, Bronk A. 5/3, Bronk T. 4, Reichel M. 3, Chyła 3, Derdzikowski 3, Szała 2/1, Czaja 2/1, Konekl 1, Koczyński, Kmieć