Linette walczyła dzielnie, ale nie dała rady Woźniackiej

Na ćwierćfinale zakończyła swój występ w turnieju WTA Premier w Tokio Magda Linette. Poznańska tenisistka w pojedynku z Karoliną Woźniacką pokazała się z niezłej strony, to jednak nie wystarczyło do pokonania Dunki.

Polka już w drugim gemie straciła przełamanie. Paradoksalnie wyszło to jej na dobre: znacznie poprawiła swoją grę i rywalizowała z Woźniacką jak równa z równą.

Po serii zwycięstw przy swoim podaniu Dunka miała w końcu setbola. Linette zdołała się jednak obronić, a następnie odrobić stratę serwisu. Wtedy jednak złapała mały kryzys i rywalka zwyciężyła w pierwszym secie 6:4.

Linette nie złożyła broni i w trzecim gemie drugiego seta wywalczyła przełamanie. Nie udało jej się jednak wykorzystać tej przewagi: od stanu 3:2 dla Polki na korcie rządziła już tylko Woźniacka, która zapewniła sobie triumf w całym meczu.

Linette po raz pierwszy osiągnęła ćwierćfinał tak dużej imprezy. Dzięki zdobytym punktom powróci w poniedziałek do pierwszej setki rankingu WTA.

Karolina Woźniacka - Magda Linette 6:4, 6:3.

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!