II liga: sześć bramek w meczu Warty Poznań

Kibice, którzy wybrali się w sobotę na stadion przy Drodze Dębińskiej z pewnością nie żałowali swojego wyboru. Warta Poznań, po bardzo ciekawym spotkaniu, zremisowała 3:3 ze Stalą Stalowa Wola.

Zieloni kiepsko radzą sobie na wyjazdach, jednak na własnym obiekcie są groźni dla każdego, a zespół z Kotliny Sandomierskiej z pewnością był w ich zasięgu.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!

Po 34 minutach wydawało się, że fani Warty po raz kolejny będą musieli przeżyć rozczarowanie. Najpierw gola zdobył Adrian Gębalski, na 2:0 podwyższył Egipcjanin Mohamed Essam i piłkarze Tomasza Bekasa znaleźli się w bardzo trudnym położeniu.

Gospodarzom jeszcze przed przerwą udało się zdobyć bramkę kontaktową - w polu karnym rywali dobrze zachował się Alan Ngamayama, dając tym samym swojemu zespołowi nadzieje na "uratowanie" spotkania.

6 minut po wznowieniu gry w drugiej połowie było już 2:2. Filip Brzostowski otrzymał ładne, prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi rywali.

300 sekund później przy Drodze Dębińskiej wybuchła euforia: błąd popełniła defensywa Stali, a młody Jan Paczyński przejął piłkę i wyprowadził Wartę na prowadzenie.

Spotkanie do samego końca było interesujące. Ostatnie słowo należało jednak do gości i po końcowym gwizdku na tablicy wyników mieliśmy 3:3.

W siedmiu kolejkach Warta zdobyła 5 punktów. Daje to obecnie 17., przedostatnie miejsce w tabeli II ligi. Mające na na swoim koncie 4 pkt. Olimpia Zambrów rozegra jednak swój mecz dopiero w niedzielę.

Warta Poznań - Stal Stalowa Wola 3:3 (1:2)

Warta: Laskowski - Siwek, Dejewski, Nganayama, Fiedosewicz (Biegański 38"), Białożyt, Marciniak, Kiełb, Brzostowski, Ciarkowski (Chromiński 83") , Paczyński (Szynka 74")

Stal: Koncki - Korczyński, Jarosz, Kolbusz, Wójcik, Mistrzyk (Dobkowski 61"), Wasiluk (Stelmach 89"), Gębalski (Piechniak 70"), Żołądź, Dziubiński (Argasiński 72"), Essam

Bramki: Ngamayama 39", Brzostowski 51" Paczyński 56" - Gębalski 11", Essam 34", Korczyński 67"