Reklama
Reklama

Park Stare Koryto Warty już gotowy!

W nowym parku poznaniacy mogą już korzystać z chodników, ścieżek rowerowych, fontanny czy amfiteatru. Na jego terenie posadzono również 100 drzew. Niebawem się się też pojawić najnowocześniejszy plac zabaw w mieście.

Teren w centrum miasta, który od 40 lat był niezagospodarowany zyskał nowe oblicze. Prace w tym miejscu ruszyły w 2014 roku. Wówczas między innymi ukształtowano i uporządkowano teren. Kolejny etap kontynuowano w 2015 i 2016 roku. Na miejscu pojawiła się m.in. fontanna czy amfiteatr z widokiem na malowniczy krajobraz Ostrowa Tumskiego. Będzie mogło się tu odbywać wiele kulturalnych wydarzeń dla poznaniaków. W parku ustawiono ponad 160 ławek i ponad 30 koszy na odpady. Cykliści mogą tu liczyć na 20 miejsc postojowych dla ich rowerów. Na miejscu Zakład Usług Komunalnych wybudował ponadto dwie toalety automatyczne - informuje Hanna Surma, rzecznik prezydenta Poznania i UMP.

Ponadto posadzonych zostało w tym miejscu 100 drzew, 16 tys. krzewów oraz 10 tys. bylin i traw ozdobnych. Teraz poznaniacy mogą korzystać z prawie 3 ha parku. Niebawem się się tez pojawić w tym miejscu najbardziej nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Zarząd Zieleni Miejskiej wyłonił już wykonawcę, a prace I etapu mają zakończyć w 2017 roku. Indywidualnie zaprojektowany, wielofunkcyjny plac zabaw z podziałem na strefy wiekowe, zudogodnieniami dla dzieci zniepełnosprawnościami ma być wizytówką Poznania i Wielkopolski. Najmłodsi mieszkańcy miasta mają mieć do swojej dyspozycji m.in. domki do kreatywnej zabawy, karuzele, bujaki, huśtawki obrotowe, ścianę wspinaczkową, trampolinę, linearium, zjeżdżalnię, zjazd linowy czy podest grający. Szacowany koszt realizacji budowy placu zabaw to prawie 2,5 mln zł - dodaje Surma.

W nowym Parku Stare Koryto Warty pojawią się też kamery monitoringu. Ma być ich 9 - 5 szybkoobrotowych i 4 stałopozycyjne.

Powstanie nowego miejsca rekreacji w południowej części starego koryta Warty było możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu Rady Osiedla Stare Miasto, radnych komisji rewitalizacji Rady Miasta Poznania w poprzedniej kadencji, Stowarzyszenia Chwaliszewo, lokalnej społeczności, Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji UMP, Zarządu Zieleni Miejskiej, władz miasta oraz prywatnych darczyńców. Koszt budowy parku wyniósł 5,5 mln zł - kończy Surma.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro