Reklama
Reklama

Motorniczy odmówił przewozu roweru tramwajem. Tramwaj do zajezdni odprowadził mechanik

Rower, który stał się przyczyną konfliktu z motorniczym. | fot. Maciej N.

Nietypowo skończyło się zajście, do którego doszło w tramwaju linii numer 1 na skrzyżowaniu 28 czerwca 1956 roku i Hetmańskiej. Motorniczy odmówił jazdy z rowerem na pokładzie, a tramwaj bez pasażerów został odprowadzony przez mechanika MPK do zajezdni.

O nietypowym zajściu poinformował jeden z naszych czytelników. Z relacji czytelnika wynika, że do tramwaju linii numer 1, który był przystosowany do przewozu rowerów, wsiadł rowerzysta -Motorniczy poinformował go, że ma opuścić pojazd, ponieważ stwarza zagrożenie w ruchu. Uparli się obaj. Rowerzysta, że ma prawo jechać, a tramwajarz, że nie pojedzie z rowerem na pokładzie. Na miejscu interweniował nadzór ruchu. Chwilę rozmawiali, po czym motorniczy się obraził, zabrał torbę i wysiadł. Pasażerowie musieli czekać na następny samochód nadzoru ruchu, który przywiezie nowego motorniczego do kierowania opuszczonym tramwajem. Kolejny motorniczy nie miał uprawnień do przewozu pasażerów, a w związku z tym, wszyscy musieli się przenieść do następnego pojazdu - relacjonuje czytelnik.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA

Dyżurny nadzoru ruchu potwierdza, że doszło do takiego zajścia - Zostaliśmy powiadomieni o tym zdarzeniu o godzinie 18:36. Na miejscu interweniował nadzór ruchu, ale motorniczy odmówił dalszej jazdy. Na miejsce ściągnięto mechanika, który odprowadził tramwaj do zajezdni. Wobec motorniczego wszczęte zostanie postanowienie dyscyplinarne. Ruch został wznowiony o 18:57 - relacjonuje dyżurny nadzoru ruchu.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

55 stopni na termometrze w słońcu, 38 w cieniu: "na dworze nie da się już przebywać"
26℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.66g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro