Reklama
Reklama

W Poznaniu rozegrany zostanie międzynarodowy mecz roller derby. Potrzebne jest wsparcie finansowe!

fot. mat. prasowe

Poznański sport kojarzy się przede wszystkim z takimi nazwami jak Lech czy Warta Poznań. W mieście istnieje jednak wiele drużyn, a niektóre z nich uprawiają bardzo niszowe dyscypliny sportu. Jedną z takich drużyn jest Bad To The Bone, której zawodniczki promują w Polsce roller derby.

Roller derby to mało popularna dyscyplina, którą Polacy mogą kojarzyć z filmu "Kochaj albo rzuć" w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. Jedna z bohaterek tego filmu uprawiała ten sport w Chicago. Jest to drużynowy sport wrotkarski, który rozgrywany jest na owalnym torze. To właśnie z USA roller derby dotarło najpierw do Europy, a później do Polski. Niewiele osób wie, że w Poznaniu powstała pierwsza drużyna roller derby w Polsce. Bad To The Bone powstała w październiku 2013 roku, a dziś liczy dwadzieścia zawodniczek. Drużyny roller derby działają w tej chwili także w innych polskich miastach, ale dziewczyny z Poznania nie zamierzają rezygnować z roli pionierek i chciałyby w Poznaniu zorganizować pierwszy międzynarodowy mecz roller derby - Chcemy wypromować sport Roller Derby poprzez zorganizowanie Pierwszego Oficjalnego i Międzynarodowego Meczu w Polsce wraz z szeregiem atrakcji w stylu amerykańskim. Nasza drużyna - BAD TO THE BONE Roller Derby Poznań vs. niemieckie Breaking Bears ze znanej na całym świecie berlińskiej ligi Bear City Roller Derby rozegra godzinny mecz pod okiem sędziów z Polski i Niemiec. Będzie to pierwsza taka okazja, by zapoznać się z tym jakże niszowym sportem! - czytamy w serwisie PolakPotrafi, który prowadzi zbiórkę środków na organizację meczu. Mecz i wydarzenia towarzyszące takie jak koncerty rozpoczną się 28 maja o godzinie 14:30 w klubie sportowym Cityzen przy ulicy Droga Dębińska 10c. Szczegóły wydarzenia na załączonym plakacie.

Ze względu na niszowość dyscypliny drużyna w dużej mierze finansowania jest ze środków własnych zawodniczek, ale wsparcia w organizacji meczu udzieliło też kilka poznańskich firm. Niestety cały czas brakuje środków na organizację imprezy, a w związku z tym dziewczyny postanowiły poprosić o wsparcie internautów. Zbiórka środków na organizację meczu prowadzona jest za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego PolakPotrafi.pl. Niezbędne jest zebranie 3500 złotych, a do dziś udało się zebrać 1570 złotych. Koniec zbiórki zaplanowano na 27 maja. Wesprzeć projekt można za pośrednictwem strony projektu w serwisie PolakPotrafi.pl. Zachęcamy też do obejrzenia klipu zrealizowanego w trakcie treningu Bad To The Bone.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro