Rezerwy Lecha depczą po piętach Warcie Poznań

W zaległym spotkaniu 19. kolejki spotkań grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi Lech II Poznań pokonał 2:1 Wdę Świecie i traci już tylko punkt do prowadzącej w tabeli Warty Poznań.

Zaplanowany pierwotnie na 26 marca mecz został przełożony ze względu na liczne powołania lechitów do młodzieżowych reprezentacji. Rezerwy Kolejorza przystępowały do tej konfrontacji mając na koncie serię czterech wygranych z rzędu.

Lech II wyszedł na prowadzenie w 27. minucie dzięki trafieniu Piotra Kurbiela. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Kolejną bramkę dla rezerw Kolejorza zdobył 8 minut po rozpoczęciu drugiej połowy Patryk Janasik.

Przyjezdni starali się odrobić straty. Kilka minut przed końcem spotkania kontaktowego gola zdobył Michał Cywiński, jednak piłkarzy Wdy nie było strać tego dnia na nic więcej.

W 21 spotkaniach Lech II zebrał 43 punkty, co daje obecnie trzecią lokatę w tabeli. Drugi Pelikan Niechanowo ma taki sam dorobek, a Warta wywalczyła do tej pory 44 "oczka".