WTA Katowice: porażka Magdy Linette

Na ćwierćfinale skończyła się przygoda Magdy Linette z turniejem WTA w Katowicach. Poznanianka przegrała w dwóch setach z reprezentującą Francję Pauline Parmentier.

Gem otwarcia padł łupem Polki, ale kolejne pięć należało już do jej rywalki. Linette grała zbyt wolno i za mało agresywnie aby zaskoczyć Francuzkę. Ta przy stanie 5:1 nie wykorzystała trzech setboli, ale było yo tylko odwlekaniu nieuniknionego.

Parmentier dysponowała bardzo dobrym serwisem i w "swoich" gemach nie dawała Linette większych szans. W drugim secie poznanianka dzielnie walczyła do stanu 2:2, ale wtedy straciła swoje podania, a chwilę później przegrała gema do zera.

Przy wyniku 3:4 na korcie pojawił się trener Linette. Gra jego podopiecznej nieco się poprawiła, jednak było już zbyt późno, aby odwrócić losy rywalizacji.

Ćwierćfinał osiągnięty w Katowicach pozwoli poznaniance awansować w okolice 102. miejsca w rankingu WTA.

Magda Linette - Pauline Parmentier 2:6, 4:6