Reklama

Rower z silnikiem będzie produkowany pod Poznaniem

fot. cuore.pl
fot. cuore.pl

Nad projektem jednośladu nawiązującego do motocykli z początku XX wieku pracuje dwóch braci Marcin i Michał Bielawscy z Buku. Po przeszło dwóch latach prac nad swoim projektem, proszą o wsparcie Wielkopolan.

Projektem braci zachwycony jest zwycięzca Rajdu Dakar Rafał Sonik dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski.

Bracia z Buku od najmłodszych lat interesowali się jednośladami. To im jednak przestało wystarczać. Dwa lata temu Michał zaproponował żeby zbudowali rower z silnikiem, który nawiązywałby do motocykli z początku XX wieku. Marcin podchwycił temat i tak się zaczęło.

Na początku powstał zarys wycięty z kartonu, później pocięli kilka ram rowerowych, które zostały wreszcie pospawane w kuźni ich dziadka. I tak przez dwa lata, aż osiągnęli założony plan. Mają zamiar zbudować wyjątkowy pojazd, który będzie produkowany w Buku. Chcą stworzyć zupełnie nową markę polskich pojazdów, które nawiązywać będą do stylu retro. Zaczynają od rowerów z silnikiem spalinowym i elektrycznym. Pomagają im przyjaciele.

Bracia Marcin i Michał Bielawscy mieli już okazję zaprezentowania swoich jednośladów na targach Motor Show i nawet nie spodziewali się takich reakcji. W tym wypadku takie ambitne plany są bardzo kosztowne. Przez dwa lata na prototyp wersji spalinowej i elektrycznej wydali kilkadziesiaąt tysieęcy złotych. Jak informują wersja spalinowa jest już prawie ukończona, jednak w przypadku elektrycznej wersji mają jeszcze sporo pracy. Dlatego teraz proszą o wsparcie, które jest im niezbędne, aby dokończyć prace. Chcą wykonać matrycę, dzięki której obudowa silnika będzie odlewana z aluminium. W tym samym czasie chcą testować dostępne na rynku akumulatory i silniki elektryczne.

Bracia Bielawscy aby dokończyć prace nad swoim prototypem potrzebują wsparcia. Jak mówią liczy się każde 5 złotych. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
58.20 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro