8. Poznań Półmaraton - zwyciężyło małżeństwo z Bydgoszczy

W niedzielę Poznaniem zawładnęli biegacze. Odbył się 8. Poznań Półmaraton. To jedna z najważniejszych imprez biegowych w Poznaniu. Najszybciej na mecie pojawił się Paweł Ochal z Bydgoszczy, wśród kobiet zwyciężyła jego żona Olga Ochal.

Zawodnicy 8. Poznań Półmaratonu wystartowali dokładnie o godzinie 10:00 z ulicy abpa A. Baraniaka. Na starcie pojawiło się 8050 biegaczy z 27 państw. Aby znaleźć się na mecie wyznaczonej nad Jeziorem Malta trzeba było pokonać dystans 21,097km.

Zwycięzcą 8. Poznań Półmaratonu został Paweł Ochal - przebiegł ponad 21 km w czasie 01:08:06. Drugi był Paweł Micner z czasem 01:09:32 a trzeci Łukasz Kalaszczyński, który dystans pokonał w czasie 01:10:44. Pierwszą kobietą na mecie była żona zwycięzcy Olga Ochal z czasem 01:14:34.

Ósma edycja poznańskiego półmaratonu przejdzie do historii jako jedna z bardziej wietrznych imprez, ale i ta przeszkoda nie była straszna uczestnikom biegu, których dotarło do mety 8042. Na Malcie czekało na biegaczy słońce i pełne trybuny kibiców, którzy z roku na rok z coraz większą werwą dopingują uczestników na ostatnich metrach półmaratonu. Atmosferę na mecie rozgrzewał fantastyczny konferansjer Roman Toboła oraz poznańscy DJ-e Kalwi i Remi, którzy z okazji "poznańskiego święta biegaczy" wybrali najbardziej energetyczną muzykę ze swojego "repertuaru" - informuje Monika Prendke, POSiR.