Pół tysiąca osób na biegowo świętowało Wielkanoc

Ponad 500 osób wzięło udział w Biegu Zajączka Wielkanocnego, który w Wielką Sobotę odbył się w Poznaniu. Na dystansie 10 kilometrów triumfował Maciej Kobierzycki.

Zwycięzca pokonał wyznaczoną trasę w 39 minut i 39 sekund. Za jego plecami uplasowali się Wojciech Grabiński (00:39:46) i Szymon Wyka (00:39:58). Najlepsza wśród kobiet okazała się Justyna Czupryniak z czasem 00:46:04.

17 minut i 44 sekundy zajęło pokonanie 5-kilometrowej trasy Radosławowi Plucińskiemu. Na podium stanęli również Mateusz Stefaniak (00:18:36) oraz Adrian Białas (00:19:47). Najlepszą reprezentantką płci pięknej na tym dystansie była Renata Kasica (00:23:06).

W lesie przy Nowym Zoo rywalizowali również (na dystansie 5 km) zawodnicy uprawiający Nordic Walking. Tutaj najlepszy okazał się Jan Stanisławski (00:36:20).

Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników dostępne są tutaj.