Fatalna końcówka i porażka MKS Poznań

Czerwona kartka i słaba gra w ostatnich dziesięciu minutach były przyczyną porażki MKS Poznań z Warmią Traveland Olsztyn.

Gospodarze wystąpili bez kilku ważnych zawodników, mimo to liczyli na korzystny rezultat. MKS po piętnastu minutach prowadził 9:5, a chwilę później miał już 5 "oczek" przewagi. Goście wzięli się jednak za odrabianie strat i przed przerwą zniwelowali różnicę do jednego punktu.
Po zmianie stron zawodnicy Domana Leitgebera ponownie uzyskali przewagę - w 50. minucie na tablicy widniał wynik 25:21. Wtedy jednak czerwoną kartkę obejrzał Bartosz Przedpełski, a goście rzucili 4 bramki z rzędu, nie tracąc przy tym żadnej. Z boiska "wyleciał" również Daniel Bartłomiejczyk, a Warmia zupełnie przejęła inicjatywę i zapewniła sobie końcowe zwycięstwo.
-Chciałbym podziękować mojemu zespołowi za to, że mimo tych wszystkich przeciwności losu, jakie spotykają nas w tym sezonie nie spuszcza głowy i walczy. Przegraliśmy, bo zabrakło sił, atutów i pomysłu na dowiezienie korzystnego wyniku. Wierzę, że kiedyś ta zła karta się odwróci i zaczniemy wygrywać takie mecze jak ten dzisiejszy. Pracy sędziów nie chcę komentować, bo nie są tego warci. Jest mi tylko przykro, że przez takich ludzi jak pan Sielicki i pan Gaweł cierpi polska piłka ręczna. Oni odbierają chęci do pracy, a jeszcze dostają za to pieniądze. To jest żenujące. Przed nami ciężkie chwile. Zostały trzy mecze, z czego dwa na wyjeździe, a rywale mają w tabeli coraz większą przewagę. Mam nadzieję, że w następnych spotkaniach zagramy z taką determinacją jak dzisiaj, a wtedy możemy pokusić się o niespodziankę- powiedział po meczu trener MKS-u Doman Leitgeber.
MKS wywalczył do tej pory 5 punktów i w tabeli grupy A I ligi piłkarzy ręcznych zajmuje 11. pozycję.
MKS Poznań- Warmia Traveland Olsztyn26:28 (14:13)

MKS: Badowski, Zarzycki, Tokaj 10, Żochowski 5, Leder 3, D. Bartłomiejczyk 3, B. Bartłomiejczyk 1, Kaczmarek 1, Kasperczak 1, Pochopień 1, Perri, Przedpełski, Niedzielak, Wach, Maćkowiak

Warmia:Zakreta, Gawryś, Jankowski 9, Deptuła 5, Droździk 3, Sikorski 2, Kempiński 2, Krawczyk 2, Królik 2, Koledziński 2, Kopyciński 1, Hegier.