Walczykiewicz znów na podium MŚ 2014

Kaliszanka Marta Walczykiewicz wywalczyła w niedzielę srebrny medal w kajakarstwie w konkurencji K-1 na dystansie 200 m podczas mistrzostw świata w Moskwie.

Mistrzostwa Świata w kajakarstwie odbywają się na olimpijskim torze Kryłackoje w Moskwie. Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz w konkurencji K-1 na dystansie 200 m przegrała tylko z Nowozelandką Lisą Carrington, a trzecie miejsce zajęła Serbka Mikolina Moldovan. Ponadto w sobotę Walczykiewicz płynąca w czwórce kajakowej z Edytą Dzieniszewską, Karoliną Nają i Beatą Mikołajczyk zdobyła srebrny medal.

Przypomnijmy, że Walczykiewicz to pięciokrotna wicemistrzyni świata, czterokrotna wicemistrzyni Europy. W 2012 roku wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie w finale K-1 na 200 m zajęła 5. miejsce, a z osadą K-4 na 500 m była czwarta. Kajakarka klubu KTW Kalisz ma 27 lat.