Goffin i Rola w finale Poznań Open 2014

David Goffin i Blaz Rola wygrali w sobotę swoje spotkania i w niedzielę o godz. 12.00 spotkają się w finale Międzynarodowego Turnieju Tenisowego ATP - Poznań Open 2014, który rozgrywany jest w Parku Tenisowym Olimpia na Golęcinie.

Jak pierwszy na kort centralny wyszedł David Goffin. Rywalem reprezentanta Belgii w półfinale był Adam Pavlasek z Czech. Spotkanie zakończyło się po godzinie gry zwycięstwem Goffina 6:4, 6:0. - Przed meczem niewiele wiedziałem o Pavlasku, więc początek spotkania to było sprawdzanie jak z nim grać. Po pierwszym przełamaniu poczułem, że mentalnie zdobyłem przewagę nad Czechem, wiedziałem jak rozgrywać piłki. Kontrolowałem przebieg wydarzeń na korcie do końca drugiego seta. Moim tenisowym idolem jest Roger Federer, zarówno na korcie, jak i poza nim. Choć staram się także podpatrywać Novaka Djokovicia - mówił po spotkaniu Goffin.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczył drugi półfinał, w którym Blaz Rola ze Słowenii walczył z Joao Souzą. Brazylijczyk szybko odskoczył Słoweńcowi na 4:1, aby ostatecznie wygrać 6:3. Drugi set był bardzo wyrównany i o wyniku zadecydował tie-break. Tu Rola zagrał fantastycznie prowadził 6:0, aby ostatecznie wygrać 7-2. W trzecim secie Rola od razu przełamał Souzę i po 2 godzinach oraz 40 minutach gry wygrał spotkanie 3:6, 7:6(2), 6:3.

- Było bardzo ciężko. Joao miał bardzo dobry początek. Nie miałem żadnych szans w pierwszym secie. Potem udało mi się utrzymać dobrą grę w polu serwisowym. W drugim secie zagrałem dobry tie-break. W trzecim secie przełamałem go bardzo szybko. Sam nie oddałem już swojego podania. Jestem ogromnie szczęśliwy, udało mi się uzupełnić skład finału. Oglądałem kilka wymian Goffina z Pavlaskiem. Wyglądał bardzo dobrze. Panował nad grą. Znam go dobrze. Jest świetnym graczem. Od jakiegoś czasu zajmuje miejsce w okolicach pierwszej setki rankingu, nawet lepiej. Jutrzejszy pojedynek będzie bardzo trudny - mówił po spotkaniu Blaz Rola ze Słowenii.

Przypomnijmy, że zwycięzca Poznań Open 2014 roku otrzyma 80 punktów do rankingu ATP, a finalista 48. Ponadto najlepszy tenisista otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. euro. Zwycięzcy gry podwójnej mogą liczyć na 2155 euro. Patronem medialny turnieju jest portal epoznan.pl.

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia. Również dla Poznania!