Piter znów wygrywa w WTA Tour

Poznańska tenisistka Katarzyna Piter po sześciu porażkach z rzędu wygrała z Andreeą Mitu i awansowała do II rundy turnieju BRD Bucharest Open 2014 w Rumunii.

Poznanianka w pierwszym secie szybko wygrała z Andreeą Mitu 6:0, ale kolejny set należał do reprezentantki Rumunii 1:6. W trzecim secie Kasia Piter prowadziła już 3:1 i 5:3, ale rywalka odrobiła straty i o wygranej musiał zdecydować tie-break. Ostatecznie Piter wygrała spotkanie 6:0, 1:6, 7:6(5), a w II rundzie zmierzy się z wyżej notowaną w rankingu WTA Poloną Hercog ze Słowenii. Ponadto Piter wystąpi w grze podwójnej z Ukrainką Olgą Savchuk i są turniejowymi jedynkami. W pierwszym meczu zagrają z Czeszką Petrą Cetkovską i Rosjanką Alexandrą Panovą.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/