Utrudnienia w Skórzewie od poniedziałku. Remont ul. Poznańskiej
Miał ruszyć w tym tygodniu, rozpocznie się dopiero w przyszłym. Od poniedziałku kierowców poruszających się ulicą Poznańską w Skórzewie czekają spore utrudnienia. Do końca sierpnia prowadzony będzie remont tej ulicy.
Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu przygotowuje się do rozpoczęcia przebudowy ulicy Poznańskiej w Skórzewie. Nowe oblicze zyska około kilometrowy odcinek trasy. - Wniosek na przebudowę tej drogi został najwyżej oceniony ze wszystkich drogowych projektów, które znalazły się na liście zadań ubiegających się o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012-2015, zwanego popularnie "schetynówkami" - wyjaśniał pod koniec maja ZDP.
Remont ulicy Poznańskiej w Skórzewie miał się rozpocząć 2 czerwca. Ostatecznie rozpocznie się jednak dopiero w przyszłym tygodniu, 9 czerwca. Ze względu na roboty na odcinku pomiędzy ulicami Malwową i Batorowską obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy (od strony Poznania do Dopiewa). - W przeciwnym kierunku objazd będzie możliwy drogą S11 i drogą wojewódzką 307 w kierunku Poznania lub ul. Skórzewską w kierunku do ronda przy ul. Malwowej - tłumaczy ZDP.
Ruch lokalny w Skórzewie poprowadzony będzie ulicami Rzemieślniczą, Spółdzielczą, Kolejową, Sadową, Szarotkową, Daliową i ul. Malwową do Poznańskiej.
Inaczej kursować będą musiały autobusy. W kierunku Dopiewa pojadą tak jak obecnie, ale w przeciwnym kierunku będą poruszać się objazdem - przez Batorowską, drogę wojewódzką nr 307 do skrzyżowania z ulicą Złotowską. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca sierpnia. Ale nie oznacza to, że wtedy prace się zakończą - będą kontynuowane "pod ruchem". Całość inwestycji ma się zakończyć w połowie października.
Przebudowa ulicy pochłonie około 6 milionów złotych i obejmie odcinek Poznańskiej pomiędzy Malwową i Batorowską. Jezdnia zostanie tu poszerzona, pojawią się lewoskręty, wykonane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe, a w miejscu skrzyżowania z ul. Kolejową pojawi się rondo. Nie zabraknie też nowych, bezpiecznych przejść dla pieszych, zatok postojowych dla samochodów i nowego systemu kanalizacji deszczowej.