Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 4
Integracja transportu Kórnika i Poznania: będą zmiany na liniach autobusowych
KaT
poniedziałek, 17.03.2014 r.
godz. 08.58
KaT | poniedziałek, 17.03.2014 r., godz. 08.58
fot. Jakub Walczak

Przed nami kolejny etap integracji transportu publicznego na terenie naszego powiatu. Od 1 kwietnia zmiany zostaną wprowadzone w gminie Kórnik oraz na poznańskich Krzesinach. M.in. zlikwidowana zostanie linia autobusowa nr 53.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
5°C 998 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1004 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od 1 kwietnia mieszkańcy gminy Kórnik, a także Poznania, muszą się liczyć ze zmianami w transporcie publicznym. - W zamian za linię nr 53 uruchomiona zostanie linia nr 512, natomiast za linię nr 503 uruchomiona zostanie linia nr 511 - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego. - Jednocześnie wszystkie kursy linii nr 527 kończące się obecnie w Borówcu zostaną skrócone do Kamionek, natomiast kursy kończące się w Daszewicach zostaną wydłużone do pętli w Kamionkach - dodaje.


Rozkład jazdy od 1 kwietnia


Linia nr 511 (przejmie pasażerów zlikwidowanej linii nr 503)
FRANOWO – Szwajcarska – Kurlandzka - Krzywoustego – Pokrzywno – Tarnowska – droga serwisowa - Jaryszki, Składowa – Koninko, Telewizyjna – Koninko, Radiowa – Szczytniki, Pisarska – Koninko, Radiowa – Borówiec, Poznańska – Borówiec, Szkolna – Borówiec, Główna – Kamionki, Poznańska – Kamionki, Platanowa - KAMIONKI/KLONOWA

W dni robocze kursy co 60 minut (od 5.00 do 9.00 i od 14.00 do 17.00), w pozostałych godzinach co 120 minut. W soboty i niedziele nie kursuje. Przewozy realizowane będą przez KPA Kombus Kórnik.

Linia nr 512 (przejmie pasażerów zlikwidowanej linii nr 53)
FRANOWO – Szwajcarska – Kurlandzka - Krzywoustego – Pokrzywno – Tarnowska – Ostrowska - droga serwisowa (wyznaczone kursy z wjazdem do Żernik) –Koninko, Gutenberga - Koninko, Telewizyjna – Koninko, Radiowa – Szczytniki, Pisarska – Koninko, Radiowa – Koninko, Lazurowa - Szczytniki, Jeziorna – Kamionki, Mostowa - Kamionki, Poznańska – Borówiec, Główna – BORÓWIEC/SZKOŁA (we wszystkie dni robocze) / BORÓWIEC/DĘBOWA (we wszystkie soboty i niedziele, bez wjazdu na pętlę Borówiec/Szkoła)

W dni robocze kursy co 60 minut (od 5.00 do 9.00 i od 14.00 do 17.00), w pozostałych godzinach co 120 minut. W soboty i niedziele kursy co 120 minut. Przewozy realizowane będą przez KPA Kombus Kórnik.

Linie nr 511 i 512 kursować będą naprzemiennie, co sprawi, że pasażerowie będą mieli do dyspozycji pojazdy kursujące w godzinach szczytu co 30 minut, a w późniejszych godzinach co godzinę.

Linia nr 527
STAROŁĘKA – Starołęcka – Czapury, Poznańska – Wiórek, Poznańska – Czapury, Poznańska – Czapury, Gromadzka – Babki – Daszewice, Leśna – Daszewice, Poznańska – Kamionki, Poznańska - KAMIONKI/PĘTLA

W ramach zmian uruchomione zostaną nowe przystanki autobusowe - w Poznaniu: „Krzesinki n/ż” – na ulicy Ostrowskiej w kierunku Franowa dla linii nr 512 i „Podjaryszki n/ż” – na ulicy Ostrowskiej w kierunku Franowa dla linii nr 512 oraz na terenie gminy Kórnik:
„Jaryszki/Działki” – na drodze serwisowej wzdłuż ulicy Krzywoustego w kierunku Franowa dla linii nr 512 i „Żerniki/Skrzyżowanie” – na drodze serwisowej wzdłuż ulicy Krzywoustego w kierunku Franowa dla linii nr 512.

Z rozkładu jazdy zniknie natomiast przystanek „Świątniczki” na ulicy Krzywoustego. Pasażerowie, którzy korzystali z tego przystanku będą musieli się udać na przystanek „Nad Krzesinką”. Co ważne - autobusy linii nr 511 i 512 będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach autobusowych na trasie przejazdu przez Poznań.

Wprowadzenie zmian w rozkładach jazdy wiąże się również ze zmianą taryfy biletowej. - Od 1 kwietnia miejscowości Borówiec, Jaryszki, Kamionki, Koninko, Szczytniki oraz Żerniki znajdować się będą w strefie taryfowej B, natomiast cały Poznań – w strefie A - wyjaśnia Trzebiatowski. I tak pasażerowie poruszający się np. pomiędzy Szczytnikami i Poznaniem będą musieli posiadać bilet na strefę A+B. - Przy przejazdach wyłącznie na terenie jednej strefy taryfowej wystarczy posiadanie biletu tylko na tę strefę – strefę B dla przejazdów np. pomiędzy Kamionkami a Borówcem, natomiast na obszarze Poznania np. z Franowa do Krzesin na strefę A - dodaje.

Bilety jednorazowe jednoprzejazdowe nie będą pozwalały na przesiadanie się do innych pojazdów komunikacji miejskiej. Jeśli chcemy się przesiadać - możemy kupić bilety jednorazowe czasowe na 30, 60 lub 120 minut. Na liniach 511 i 512 obowiązywać będą takie same ulgi jak w innych pojazdach komunikacji miejskiej w Poznaniu.

W przypadku biletów okresowych - będzie je można nabyć wyłącznie na PEKA lub Komkartę (Komkarta tylko w przypadku dzieci poniżej 13 lat). - Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu zwraca się z prośbą do osób, które będą chciały korzystać z biletów okresowych o wcześniejsze złożenie wniosków o wydanie PEKA, tak aby odbiór wyrobionej karty przypadł przed terminem wprowadzenia zmian - kończy Trzebiatowski. Wniosek o wydanie PEKA można złożyć przez internet TUTAJ.

ZOBACZ KOMENTARZE (42)
arrow
WASZE KOMENTARZE
1
~dr E. Brown: Czyli powrót do przeszłości... kiedyś do Kórnika jeździło się MPK
~J: ~dr E. Brown: Czyli powrót do przeszłości... kiedyś do Kórnika jeździło się MPK...
a gdzie Ty tu widzisz MPK ?
avatar
ForeverYoung: ~dr E. Brown: Czyli powrót do przeszłości... kiedyś do Kórnika jeździło się MPK...
Kiedyś MPK było prężną i silną firmą, i nie potrzebowała,żadnego TWORU o nazwie ZTM. Swego czasu pod nazwą WPK, firma obsługiwała ładny kawałek ościennych gmin. :)
avatar
Szreder: Apeluję do ZTM żeby zbudowali koło pałacu w Kórniku biurowiec dla filii ZTM-Kórnik. Setka ludzi i dziesięć oddziałów powinna wystarczyć do obsługi miateczka, pekowiczów itp.
avatar
kosa: Szreder: Apeluję do ZTM żeby zbudowali koło pałacu w Kórniku biurowiec dla filii ZTM-Kórnik. Setka ludzi i dziesięć oddziałów powinna wystarczyć do obsługi mia...
Po co koło pałacu. Pałac jest, to niech go zajmą. Ps. W Kórniku mają PZ. To nadal powiat poznański.
~rajmund: ForeverYoung: Kiedyś MPK było prężną i silną firmą, i nie potrzebowała,żadnych wytworów chorej wyobraźni kilku kolesi o nazwie ZTM. Swego czasu pod nazwą WPK, firm...
po pierwsze dlatego, że za komuny samochód był luksusem a trzeba było jakoś dowozić ludzi do pracy w której "czy sie stoi czy sie leży dwa tysiące się należy" po drugie - był to monopolista więc jak mogło być inaczej? stałeś na przystanku i czekałeś i nic ci do tego. po trzecie - widać młody jestes i nie wiesz jakie marnotrawstwo było w MPK - czy wiesz, że kierowcy nie gasili silników w nocy, do tego kradzieże sprzętu i wieczne awarie. Ile to razy widziałem dymiące Ikarusy i Berliety - syf i malaria. Teraz młodzież dymiące autobusy i skrzypiące tramwaje z czasów komuny uznaje za wypas retro, negując nowoczesny tabor. Widac jak w dupach sie poprzewracało od dobrobytu.
avatar
kosa: ~rajmund: po pierwsze dlatego, że za komuny samochód był luksusem a trzeba było jakoś dowozić ludzi do pracy w której "czy sie stoi czy sie leży dwa tysią...
Syf i złodziejstwo było wszędzie, nie tylko w MPK. Poprawiało się tylko przy okazji wizyt sekretarzy KC.
avatar
ForeverYoung: ~rajmund: po pierwsze dlatego, że za komuny samochód był luksusem a trzeba było jakoś dowozić ludzi do pracy w której "czy sie stoi czy sie leży dwa tysią...
Mało wiesz-dużo gadasz! Na wstępie powiem Ci,że z MPK/WPK jestem zwiazany od 1981r. Jeżeli chodzi ci o kradzieże ,to były na porządku dziennym we wszystkich państwowych firmach,więc ten problem nie dotyczył tylko MPK. Co do nie gaszenia silników w nocy(zimą) to było to w dużej mierze spowodowane tym,iż zimą autobusy były pozalewane wodą,albo płynem borygo,który zamarzał już przy małych mrozach. Jednak pracownicy,którzy pracowali wtedy na warsztacie,poświęcali swoje zdrowie,żeby uruchomić tabor,by ludzie nie marzli na przystankach. Awarie były częstsze niż dzisiaj,ale wiele usterek można było naprawić na bieżąco,nawet na ulicy,bo autobusy nie posiadały elektroniki,która powoduje większość usterek dzisiaj! Pasażerowie nie narzekali wtedy na wszystko tak jak dzisiaj. My staramy się z całych sił realizować swoje zadania powierzone nam przez pracodawców,jednak spóźnienia nie są spowodowane przez nas kierowców,ale przez warunki drogowe,lub pogodowe. Więcej uśmiechu na co dzień. Pozdrawi
avatar
kosa: ForeverYoung: Mało wiesz-dużo gadasz! Jeżeli chodzi ci o kradzieże ,to były na porządku dziennym we wszystkich państwowych firmach,więc ten problem nie dotyczył ty...
No właśnie, zamarzający Borygo, bo część szła na lewo i mieszano z wodą, ale jak wspomniałem, tak było wszędzie. Z czego pobudowali się kierownicy i pracownicy? A opóźnienia, to fakt, korki, większy ruch, więcej pojazdów, a mało nowych rozwiązań drogowych.
~Autor: Czyli kolejne cięcia się szykują, po co robić w Krzesinach 4 linie skoro kursują raz na godzinę każda z nich a w soboty i niedziele nawet raz na 120 minut? No i Świątczniki będą dłużej jechały lub czekały za pojazdem. Bezsensu zrobił też Kórnik bo bilety droższe będą.
avatar
pasikonik: kosa: Po co koło pałacu. Pałac jest, to niech go zajmą. Ps. W Kórniku mają PZ. To nadal powiat poznański....
Bardziej Zamek w Kórniku.
avatar
Zeus: Wszędzie kradli i wszędzie gdzie się da kraść będą.Jednak zmieniło się teraz myślenie ludzi.Teraz każdemu wszystko się należy,każdy wiecznie niezadowolony.Wiadomo że trzeba równać do najlepszych,ale chociażby artykuły na epoznaniu o nieumytych autobusach mpk w trakcie największej chlapy zimą pokazuje że ludzie się strasznie nudzą
~J: ForeverYoung: Mało wiesz-dużo gadasz! Na wstępie powiem Ci,że z MPK/WPK jestem zwiazany od 1981r. Jeżeli chodzi ci o kradzieże ,to były na porządku dziennym we wsz...
a niech sobie dzieci pisza chociaz komune znają pewnie tylko z bajek ;) Za to teraz kapitalizm da im wszystko od dobrze płatnej pracy po godne i spokojne zycie...bajki.
~Autor: to znów jasna cholera mamy chodzić z pętli w Kamionkach do Borówca? nie wszyscy mają 4 samochody w domach!!!! co z BOrówcem??????????? jak sobie wyobrażacie życie nastolatka, który uczy się w Poznaniu i nie ma prawa jazdy? przecież to jest 15 km do granic miasta i brak możliwości dojazdu - ja już nie mówię o tym, że mieszkamy pod lasem i z pętli w kamionkach do naszego domu w Borówcu jest 6km. Czy choćby dwa razy dziennie w godzinach powrotu młodzieży ze szkół nie może autobus jechać jak dotychczas do pętli w Borówcu ??????/
~J: ~Autor: to znów jasna cholera mamy chodzić z pętli w Kamionkach do Borówca? nie wszyscy mają 4 samochody w domach!!!! co z BOrówcem??????????? jak sobie wyobr...
Przeciez macie inne autobusy bo zdaje sie zmieniono tylko rozkład 527. Pozatym jesli ktos buduje dom pod lasem to chyba był przygotowany ,że dzieciaki wozić trzeba będzie a nie,że gmina tramwaj pod las podciągnie :)
avatar
ForeverYoung: ~J: a niech sobie dzieci pisza chociaz komune znają pewnie tylko z bajek ;) Za to teraz kapitalizm da im wszystko od dobrze płatnej pracy po godne i spok...
Tym dzieciakom się wydaje,że za komuny było jedno wielkie złodziejstwo,a wszyscy(łącznie z ich rodzicami) byli złodziejami. Teraz zadam pytanie tym młodym: CO MAMY DZISIAJ?! Naród podzielony,a duże,prężne firmy sprzedane za bezcen(podam chociażby przykład TONSIL-u). Ludzie bez pracy,a pracodawcy,którzy uważają się za Bogów. Chyba nie to mieliśmy na myślach chwytając za kamienie,które rzucaliśmy w kierunku ZOMO,walcząc o wolność dla nas i naszych dzieci...
avatar
Zeus: ~Autor: to znów jasna cholera mamy chodzić z pętli w Kamionkach do Borówca? nie wszyscy mają 4 samochody w domach!!!! co z BOrówcem??????????? jak sobie wyobr...
Odpowiem w imieniu ZTM-u: Z przykrością informujemy że żadne z dzieci pracowników naszej firmy nie mieszka w tamtej okolicy tak więc nie widzimy problemu....yyy..yy To znaczy z przykrością informujemy iż nie możemy dogodzić każdemu
~: jak to mozliwe ? Kamionki ciągną się jeszcze przez kolejne 3 km w stronę Borówca, a ja mieszkam 5 km od pętli w Kamionkach ! jak mam wracać ze szkoły na Starołęce? dotychczas jeździłam do Borówca , co i tak było długa wycieczką z samej Starołęki przez wszystkie wioski gminy Mosina itd. teraz mam wysiąść w Kamionkach i maszerować kolejne 6 km? banda wozidupków bez grama wyobraźni robi sobie INTEGRACJĘ ? czym ona jest ? wysadzaniem ludzi w pół drogi do domu ? wsadźcie sobie w dupę taki autobus, który nijak ma się do potrzeb mieszkańców! w Borówcu tez mieszkają ludzie i nie każdemu pasują linie z przystanku na Ratajach . to jest ta cała infrastruktura - chcieliby nasze podatki garściami brać, ale zadbać o mieszkańców- to już nie!!!! Autobusy będą teraz puste taka to INTEGRACJA
avatar
ForeverYoung: Niedługo do układu wstąpi gmina Rokietnica i Tarnowo Podgórne. ZTM potrzebuje pieniędzy na swoje pensje i nagrody,oraz 13-nastki,a za wszystko i tak zapłaci PASAŻER!
~: ~: jak to mozliwe ? Kamionki ciągną się jeszcze przez kolejne 3 km w stronę Borówca, a ja mieszkam 5 km od pętli w Kamionkach ! jak mam wracać ze szkoły ...
To akurat proste, kolejny bilet do zapłaty. Oraz 40 minut czekania na kolejny autobus. :D Dezintegracja w wykonaniu ztmu a nie integracja. To tak jak z ZCK.
~posen: Kamionki górą: mamy galerię tesco, dino, fresh, budują Kościół, kanalizę, w planach także szkoła
~J: ~: jak to mozliwe ? Kamionki ciągną się jeszcze przez kolejne 3 km w stronę Borówca, a ja mieszkam 5 km od pętli w Kamionkach ! jak mam wracać ze szkoły ...
Kup auto skoro masz tak duże przychody,że tak wielkie płacisz podatki :) Pomiojając to Borówiec ma więcej busów niz nie jedna miejscowośc a ,że jasnie pan/pani/dzieciak chce prosto na Stara to juz tylko autko zostaje;)
~Anna : mam dwójkę dzieci- wożę je rano do szkół w Poznaniu, ale sama pracuję do godz. 17 Wyobrażasz sobie, że nastolatki będą wyjeżdżać rano skoro świt i wracać o zmierzchu ??? komunikacja jest dla ludzi , jest pewnym rozwiązaniem transportu , za które przecież płacimy i ma nam słuzyć , cos rozwiązywać , a nie wysadzać ludzi 5 km od domu ! naturalnie nie oczekuję, że dowiezie mi dzieci pod dom w lesie , ale do środka Borówca - oddalonego o 5 km od wyznaczonego ostatniego przystanku- to chyba by mogła ? cóż- pozostaje kupić busa i zbiorowo wozić młodzież, by nie dać już więcej zarabiać tym zintegrowanym głupcom z Poznania i Kórnika a naszym dzieciom zapewnić godziwe warunku transportu do szkoły !
~posen: ~Autor: to znów jasna cholera mamy chodzić z pętli w Kamionkach do Borówca? nie wszyscy mają 4 samochody w domach!!!! co z BOrówcem??????????? jak sobie wyobr...
z tego Borówca to masz bliżej do S11 i tam łap stopa, i tak wszystko rozryją przy okazji budowy kanalizy wiec drogi bedą nieprzejezdne
~HM: W Kórniku rządzi monopolista Kombus.Daleka droga do integracji.To miasto to zaścianek.
~J: <cytat>~Anna : mam dwójkę dzieci- wożę je rano do szkół w Poznaniu, ale sama pracuję do godz. 17 Wyobrażasz sobie, że nastolatki będą wyjeżdżać rano skoro świt i wra...
~J: ~Anna : mam dwójkę dzieci- wożę je rano do szkół w Poznaniu, ale sama pracuję do godz. 17 Wyobrażasz sobie, że nastolatki będą wyjeżdżać rano skoro świt i wra...
W Borówcu macie jeszcze inne linie które beda woziły dzieciaki do i z Poznania a teraz juz wiem czyje to dzieci takie porozsiadane,umeczone w busie i co ,że starsze osoby wisza im nad głowa...
~Autor: ~posen: Kamionki górą: mamy galerię tesco, dino, fresh, budują Kościół, kanalizę, w planach także szkoła...
i co z tego jak w freshu maja wszystko po terminie
~mark: Jak ZTM podkreślił co najważniejsze autobus będzie się zatrzymywał na każdym przystanku obowiązkowo, nie ważne czy ktoś będzie wsiadać czy nie. Skończy się szybki przejazd do Kórnika np z 17 min do 25. I tak kolejna firma będzie nabijać kasę do ZTM za zatrzymywanie się na wszystkich przystankach. Oby się Wam podobało jak ZTM będzie rządzić .
~posen: ~Autor: i co z tego jak w freshu maja wszystko po terminie ...
ale wódę sprzedają we wszystkie świeta
asertin: liczy sie kasa tylko kasa jakies glupie strefy ktore zamiast 2zl za przejazd cgca 4zl za przejazd strefy a+b kiedys sie jazdzilo z puktu a do punktu b za 2zl nie zaleznie od stref
avatar
ForeverYoung: ~mark: Jak ZTM podkreślił co najważniejsze autobus będzie się zatrzymywał na każdym przystanku obowiązkowo, nie ważne czy ktoś będzie wsiadać czy nie. Skońc...
Koniec z oszczędnościami paliwa i ekologią. Zatrzymanie na każdym przystanku wymusza ogromne zużycie paliwa,przy każdym ruszaniu z niego,oraz zwiększonej emisji spalin do środowiska. Tylko,że ZTM w du..pie ma nasze zdrowie i życie,oraz oszczędności. Walczymy z nimi o to,by na terenach zielonych(takich jak np. Strzeszyn,czy Kiekrz),wszystkie przystanki były na żądanie,ale za nic mają nasze postulaty i ochronę naszego wspólnego środowiska. No i musieli,by zmienić rozkłady,a to się wiąże z tym,że musieli by zacząć myśleć i pracować!
~Autor: albo coś jest dla ludzi albo przeciw ludziom . Gmina Kórnik jak zawsze - absolutnie nie myśli o mieszkańcach - zbierają laury, nagrody za samorządność , ale to przecież farsa ... Taka to samorządność, by szukać rozwiązań połowicznych , które w szerszym odbiorze nie służą ludziom zupełnie. fajnie było wydać zgodę na budowę Tesco w Kamionkach i Biedronki w Borówcu , fajnie było za to zgarniać kasę pod biurkiem , szkoda, że nikt w praktyce nie widzi- że wpuszczone tym samym na te pseudodrogi gminne TIRY dostawcze - są zagrożeniem dla mieszkańców. A już spotkanie na przeciw siebie autobusu, TIRu i beczkowozów wszelkich jest mistrzostwem świata . Zwyczajnie nie mieścimy się na tych dziurawych zrytych do dna drogach , zatem dobrze, że skraca sie kursy autobusom . Trzeba się integrować...
~Autor: Przy takiej częstotliwości kursowania trudno się dziwić, że większość wybiera auto. Współczuję mieszkańcom peryferyjnych dzielnic miasta, ZTM traktuje ich gorzej niż PKS; jak na jakiejś wiosce. To do Swarzędza autobusy jeżdżą chyba częściej.
~rajmund: ForeverYoung: Mało wiesz-dużo gadasz! Na wstępie powiem Ci,że z MPK/WPK jestem zwiazany od 1981r. Jeżeli chodzi ci o kradzieże ,to były na porządku dziennym we wsz...
po pierwsze mój tekst nie jest jakimś wylewem frustracji a zatem nie trzeba mi życzyć uśmiechu na co dzień bo jestem z natury pogodny - ale dziękuje i wzajemnie :) po drugie pisząc że AWARIE BYŁY CZĘSTSZE NIŻ DZISIAJ ale pasażerowie nie narzekali wtedy na wszystko tak jak dzisiaj (sic!) potwierdza moja tezę że ludziom obecnie w dupach poprzewracało sie od dobrobytu. po trzecie - sam potwierdzasz że były kradzieże :) po czwarte - przyznajesz że było marnotrawstwo ale zarazem piszesz o jakimś poświeceniu ludzi na warsztatach - jakie to niby poświęcenie wykonywać pracę za którą ci płacą? Coś co dziś normalne za komuny było "poswięceniem" : ) po piąte - przepraszam czyli jednak ta elektronika to przekleństwo tak? powinnismy wrócic do taboru sprzed 20 lat, tak? :) ja na MPK nie narzekam i doceniam
avatar
espe: ForeverYoung: No i musieli,by zmienić rozkłady,a to się wiąże z tym,że musieli by zacząć myśleć i pracować!
I tu trafiłeś w sedno problemu. Kupa nierobów, leni i do tego nieinteligentnych, niewykształcownych młokosów zasiada w tym całym ztm*. Zero kompetencji tylko władza.
~Autor: 1 na godzinę???? to chyba żart.. jak ludzie mają do pracy dojeżdżać ??
avatar
ForeverYoung: ~rajmund: po pierwsze mój tekst nie jest jakimś wylewem frustracji a zatem nie trzeba mi życzyć uśmiechu na co dzień bo jestem z natury pogodny - ale dziękuje...
Mówiąc o poświęceniu mam na myśli bieganie z zapaloną pochodnią po placu postojowym i odmrażanie układów powietrznych w kilkunastu stopniowym mrozie przez całe noce. To można ,by nazwać poświęceniem,bo pasażerowie mogliby nie doczekać się autobusu na linii. Nie mówię,że tabor z przed dwudziestu lat był lepszy,ale był łatwiejszy w naprawach.
avatar
ForeverYoung: espe: I tu trafiłeś w sedno problemu. Kupa nierobów, leni i do tego nieinteligentnych, niewykształcownych młokosów zasiada w tym całym ztm*. Zero kompetenc...
Niestety,ale przytaczam tylko fakty. Za nic mają panowie z ZTM-u pasażerów. Dla nich to tylko dawcy pensji. W gminach też szybko zobaczą prawdziwą twarz tego wytworu. Pozdrawiam
avatar
Szreder: kosa: Po co koło pałacu. Pałac jest, to niech go zajmą. Ps. W Kórniku mają PZ. To nadal powiat poznański....
No bo w pałacu nie ma tyle komnat żeby 10 oddziałów było, bo to musi być tak: Oddział od pekowiczów-gapowiczów, oddział rekrutacji klientów, oddział wyrabiania kart, oddział pobierania danych, oddział pobierania opłat, oddział kierowniczy, odział dyrekcja, oddział marketingu, oddział informacji telefonicznej i oddział zarządzania taborem w regionie :D A gdzie tu miejsce na oddział zarządzający zabytkową nieruchomością?
~Autor: @@@@@@TYLKO BORÓWIEC I KAMIONKI A KÓRNIK SKRZYNKI I GĄDKI NADAL SĄ SKAZANE NA TEN MONOPOLISTYCZNY I NAJDROŻSZY W KARAJU TRANSPORT!!!!
~Autor: żałosna ta integracja skoro jej efektem są niekorzystne dla mieszkańców zmiany. Burmistrz Lechnerowski wprawdzie metra nam nie obiecywał, ale mógłby się raz przejechać z Poznania do pętli w Kamionkach i powędrować sobie- zwłaszcza teraz , gdy drogi są zryte przy okazji budowy kanalizacji do okolic ul. Zapomnianej w Borówcu może sobie przypomni- ilu podatników ma na ul. Zapomnianej , ostatnio tak dopytywał listownie o młodzież uczącą się w Poznaniu - otóż proszę bardzo- na mojej ulicy mieszka dokładnie 21 nastolatków , którzy codziennie muszą dostać się do szkół w Poznaniu. Jest to tylko jedna z kilkudziesięciu ulic w Borówcu . Komunikacja trasa Katowicką nie jest dla mnie rozwiązaniem, bo wtedy syn musi się trzy razy przesiadać z Ronda Rataje . Ot taki urok życia na super zarządzanych peryferiach Poznania . Brawo WIELKIE dla władz gminy Kórnik za poszukiwanie rozwiązań i wszystkich uczestników owej INTEGRACJI !
1
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum