Młodziczki Energetyka w półfinale MP

Siatkarki Energetyka Poznań pokonały zespół Piątka Turek i wywalczyły awans do Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek.

W weekend w Wałczu rozegrano Turnieje Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek z udziałem zespołów: Piątka Turek, Energetyk Poznań, MKS Świdnica, NTSK Nysa, Libero Wałcz i Beach Volley Lubsko. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a Energetyk w pierwszym spotkaniu przegrał z Libero Wałcz 0:2, ale w kolejnym pokonał Beach Volley Lubsko 2:0 i w niedzielę walczył o awans do półfinału z Piątką Turek. Podopieczne Dariusza Ciszaka i Marcina Orlika w pierwszym secie zdecydowanie przeważały i wygrały 25:17. Drugi set to prowadzenie Piątki do stanu 19:17, ale poznanianki zdołały zdobyć osiem punktów z rzędu i wygrały spotkanie. Energetyk Poznań jest jedyną drużyną z Wielkopolski, która awansowała do Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek.

Są najnowsze prognozy na lato w Polsce. Ma być ekstremalnie gorąco!