Akademiczki wygrały w Warszawie

AZS Uniwersytet Warszawski - Poznań City Center AZS 59:61 | fot. Wojciech Klepka

Walczące o awans do ekstraklasy koszykarki Poznań City Center AZS wygrały na wyjeździe z AZS Uniwersytet Warszawski 61:59 i do lidera rozgrywek MKK Siedlce tracą już tylko jeden punkt.

Podopieczne Ryszarda Barańskiego w pierwszych dwóch kwartach nie mogły nic poradzić na niesamowicie tego dnia skuteczne koszykarki drużyny AZS Uniwersytet Warszawski, które grały na ponad 80 proc. skuteczności. Efekt był taki, że poznanianki schodziły na przerwę przegrywając 21:29. - Warszawianki grały wyśmienicie! Wszystko co leciało w kierunku kosza wpadało - mówił po spotkaniu trener Barański. Od połowy trzeciej kwart lepiej zaczęły grać liderki zespołu Żaneta Durak i Barbara Skowronek, a wsparte przez Magdalenę Koperwas i Darię Marciniak doprowadziły do pierwszego w tym meczu prowadzenia Poznań City Center AZS. Od stanu 44:43 toczyła się bardzo wyrównana walka, a trzy minuty przed końcem spotkania był remis 56:56. W tym momencie Koperwas zdobyła 2 punkty, a koszykarki Uniwersytetu Warszawskiego zaliczyły stratę i Daria Marciniak podwyższyła prowadzenie do 60:56. Chwilę później Monika Radomska oddała celny rzut za 3 punkty i przedłużyła nadzieję na korzystny wynik dla swojego zespołu. Pięć sekund przed końcową syreną faulowana Skowronek skutecznie wykonała rzut wolny i mecz zakończył się zwycięstwem Poznań City Center AZS 61:59.

AZS Uniwersytet Warszawski - Poznań City Center AZS 59:61 (19:17, 20:14, 10:20, 10:10)