MKS wygrał derby z Grunwaldem

Tłumy kibiców oglądały poznańskie derby w I lidze piłki ręcznej, które zakończyły się zwycięstwem MKS Poznań nad Grunwaldem 28:27. Bohaterem spotkania był bramkarz Dariusz Zarzycki z MKS Poznań.

Szczypiorniści MKS Poznań podeszli do derbowego pojedynku z Grunwaldem bardzo skoncentrowani i po pierwszych akcjach prowadzili 4:1. W kolejnych minutach bramkarz Dariusz Zarzycki wybronił większość rzutów rywali, a dobra skuteczność w ataku zapewniła prowadzenie 10:5. Jednak w końcówce pierwszej połowy inicjatywa należała do bardziej doświadczonego Grunwaldu, który po celnych rzutach Jakuba Przybylskiego, Krzysztofa Martyńskiego i grającego trenera Rafała Walczaka zmniejszył prowadzenie gospodarzy do dwóch bramek.

Druga połowa rozpoczęła od znakomitych ataków podopiecznych Domana Leitgebera, którzy w 36. minucie po bramce Michała Kasperczaka prowadzili z Grunwaldem aż 19:13. Później spotkanie się wyrównało, a w 52. minucie Tomasz Draszkiewicz trafieniem z rzutu karnego doprowadził do remisu 23:23. Od tego momentu toczyła się walka bramka za bramkę oraz faul za faul. Grunwald dwukrotnie mógł wyjść na prowadzenie, ale znów na przeszkodzie stanął im Zarzycki. Najpierw wygrał pojedynek sam na sam z Arkadiuszem Gurajem, a chwilę później w podobnej sytuacji zatrzymał Roberta Foglera. Natomiast Rafał Niedzielski i Maciej Tokaj zawiedli podczas rzutów karnych.

Minutę przed końcem spotkania poznański beniaminek prowadził 27:26, ale Krzysztof Martyński doprowadził do remisu i MKS miał tylko 15 sekund na zdobycie zwycięskiej bramki. Trener Doman Leitgeber poprosił o czas, nakreślił zespołowi schemat ataku, a po wejściu na boisku Maciej Tokaj zdobył zwycięską bramkę.

W drużynie beniaminka, oprócz wspomnianego Dariusza Zarzyckiego świetne zawody rozgrywał Daniel Bartłomiejczyk. Kilka fajnych akcji pokazali Michał Kasperczak i Marek Kaczmarek, a cenne bramki dorzucał Rafał Niedzielski. Po drugiej stronie błyszczeli Jakub Przybylski i Krzysztof Martyński, a kilka udanych interwencji zaliczył Patryk Kulczyński.

- To było do przewidzenia, że dyspozycja dnia, szczęście i postawa bramkarzy będą decydowały o końcowym wyniku. Znakomicie zagrał młody bramkarz Dariusz Zarzycki, który jest naszym wychowankiem. Swoją postawą udowodnił, że jest sens szkolić młodzież. Bardzo się cieszę, że mimo tych wszystkich problemów potrafiliśmy zdobyć cenne dwa punkty. Chciałem podziękować również Rafałowi Niedzielskiemu i Bartkowi Przedpełskiemu bo ich stan zdrowia raczej nie pozwala na grę, a mimo wszystko zdecydowali się pomóc zespołowi. Na tym meczu sezon się nie kończy i jeszcze sporo przed nami. Wielkie brawa należą się również poznańskiej publiczności bo pokazała, że potrafi fajnie się bawić - mówił po spotkaniu trener MKS Poznań, Doman Leitgeber.

MKS Poznań - WKS Grunwald Poznań 28:27 (13:11)