Poznanianki wygrały z SMS Łomianki

Pierwszoligowe koszykarki Poznań City Center AZS od zwycięstwa nad zespołem SMS PZKosz Łomianki 80:74 rozpoczęły drugi etap rozgrywek i są wiceliderem tabeli.

Młode koszykarki SMS PZKosz Łomianki wysoko postawiły poprzeczkę poznaniankom. Już od pierwszych minut pokazały, że będą walczyć o zwycięstwo, a stawianie ich na z góry przegranej pozycji było pomyłką. Broniły bardzo agresywnie, trafiały za trzy punkty, skutecznie kontrowały, ale w ostatniej minucie pierwszej kwarty inicjatywę przejął zespół Poznań City Center AZS i wyszedł na prowadzenie 27:21. W kolejnej kwarcie akademiczki pilnowały z trudem wypracowanej przewagi i na przerwę schodziły prowadząc 44:35.

Podopieczne Ryszarda Barańskiego w kolejnej odsłonie zdołały zwiększyć przewagę do 14 punktów i wydawało się, że spotkanie zakończy się pewnym zwycięstwem. Jednak koszykarki z Łomianek w ostatniej kwarcie postawiły agresywną obronę strefową, rozgrywające wychodziły wysoko do obwodowych poznanianek, a wysokie center i skrzydłowe zacieśniały pole podkoszowe. Akademiczki miały ogromny problem z rozbiciem tej strefy i przewaga szybko zaczęła topnieć. Jednak nie na tyle, aby dać przyjezdnym zwycięstwo. Ostatecznie Poznań City Center AZS pokonał SMS PZKosz Łomianki 80:74, a najlepszą zawodniczkom spotkania była Angelika Stankiewicz z SMS, która zdobyła aż 30 punktów.

Poznań City Center AZS - SMS PZKosz Łomianki 80:74 (27:21,17:14,23:18,13:21)