Katarzyna Piter odpadła z debla w Australian Open 2014

- Brakowało trochę szczęścia w pierwszym secie - tak poznańska tenisistka Katarzyna Piter podsumowała porażkę z Czeszką Kvetą Peschke i Słowenką Katariną Srebotnik w drugiej rundzie gry podwójnej Australian Open 2014.

Poznańska tenisistka Katarzyny Piter zakończyła przygodę z wielkoszlemowym turniejem Australian Open 2014 na drugiej rundzie gry podwójnej. Niestety wraz z Alicją Rosolską uległa na twardych kortach w Melbourne rozstawionej z numerem czwartym parze Kveta Peschke i Katarina Srebotnik 6:7 (2-7), 4:6.

Polki miały szansę wygrać pierwszego seta, gdyż po przełamaniu podania przeciwniczek prowadziły 6:5, ale rywalki doprowadziły do tie-breaka i wygrały 6:7 (2-7). - Niestety... brakowało trochę szczęścia w pierwszym secie... szkoda - podsumowała swój występ Piter.

Przypomnijmy, że Piter podczas Australian Open 2014 wygrała kwalifikacje w grze pojedynczej i uległa w pierwszej rundzie turnieju głównego rozstawionej z numerem jedenastym Rumunce Simonie Halep 0:6, 1:6. Był to jej pierwszy start w turnieju zaliczanym do tzw. wielkiego szlema (Australian Open, French Open, Wimbledon, US Open).

Aktualnie tenisistka Grunwaldu Poznań ma więcej sukcesów w grze podwójnej. Wygrała jeden turniej z cyklu WTA i czternaście turniejów ITF. Ma również na koncie występy w ćwierćfinałach i półfinałach turniejów WTA. Aktualnie w rankingu gry podwójnej zajmuje 85. miejsce. Natomiast w singlu wygrała sześć turniejów rangi ITF i zajmuje 118. miejsce w rankingu WTA.

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!