Akademiczki wygrały w Pabianicach

Koszykarki Poznań City Center AZS wygrały na wyjeździe bardzo ważne spotkanie z Dekorex Pabianice 69:62 i umocniły się na pozycji lidera I ligi.

Dla walczącego o awans do ekstraklasy zespołu Poznań City Center AZS wyjazdowy mecz z wiceliderem z Pabianic był bardzo ważny, gdyż porażka oznaczała spadek z pozycji lidera na trzecie miejsce. Początek spotkania należał do koszykarek Dekorexu, które szybko wyszły na prowadzenie 6:0 i pod koniec premierowej kwarty prowadziły 16:14. Jednak dzięki celnym rzutom Barbary Skowronek akademiczki wyszły na prowadzenie 18:16.

W kolejnych kwartach poznanianki powiększały punktową przewagę i ostatnią odsłonę rozpoczęły prowadząc 52:41. Dekorex zdołał jeszcze się zbliżyć na 46:52, ale celne rzuty za trzy punkty Kingi Woźniak i Magdaleny Idziorek oraz bardzo dobra gra Żanety Durak pozwoliły utrzymać bezpieczną przewagę do końcowej syreny. Zwycięstwo Poznań City Center AZS nad Dekorex Pabianice 69:62 pozwoliło podopiecznym Ryszarda Barańskiego umocnić się na pozycji lidera zaplecza ekstraklasy. Kolejny - ostatni mecz rundy zasadniczej Poznań City Center AZS zagra w Poznaniu w niedzielę, 19 stycznia o godz. 18.00 (godzina może ulec zmianie). Przeciwnikiem będzie ŁKS SMS Łódź.

Dekorex Pabianice - Poznań City Center AZS 62:69 (16:18, 9:14, 16:20, 21:17)