Akademiczki znów są liderkami I ligi

Koszykarki Poznań City Center AZS wygrały w środowy wieczór we własnej hali z zespołem MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 80:63 i znów są liderkami zaplecza ekstraklasy.

Podopieczne Ryszarda Barańskiego przy prawie pustych trybunach podejmowały outsidera rozgrywek z Jeleniej Góry, a okazję do gry dostała większa ilość zawodniczek niż zwykle. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem poznanianek, a najlepiej w tej części spotkania punktowały Żaneta Durak i Magdalena Idziorek. W kolejnej odsłonie inicjatywę przejęły rywalki i zbliżyły się do Poznań City Center AZS na 36:42. Jednak po przerwie poznanianki zaczęły się prezentować lepiej i wygrały z MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 80:63.

Akademiczki dzięki wygranej odzyskały fotel lidera, gdyż Ślęza Wrocław niespodziewanie uległa we własnej hali zespołowi UKS Basket Aleksandrów Łódzki 53:56. Już w sobotę Poznań City Center AZS zmierzy się na wyjeździe z Dekorex Pabianice, a zwycięstwo w tym meczu przybliży podopieczne Ryszarda Barańskiego do powrotu na parkiety ekstraklasy.

Poznań City Center AZS - MOS Karkonosze Jelenia Góra 80:63 (26:13, 16:23, 24:17, 14:10)

Poznań City Center AZS: Żaneta Durak 21, Magdalena Idziorek 18, Barbara Skowronek 12, Elżbieta Gierdojć 10, Kinga Woźniak 6, Magdalena Wojdalska 6, Magdalena Ratajczak 4, Karolina Budeń 3.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra: Agnieszka Kret 25, Żaneta Szczęśniak 16, Jastina Kosalewicz 11, Dorota Arodź 8, Monika Paradowska 3.