Akademiczki wygrały w Sosnowcu

Pierwszoligowe koszykarki Poznań City Center AZS po dwóch porażkach z rzędu wygrały na wyjeździe z JAS-FBG Sosnowiec 72:57 i zajmują pozycję wicelidera rozgrywek.

Poznań City Center AZS w ostatnim czasie zmagał się z problemami kadrowymi, co spowodowało, że wygrał tylko jedno spotkania i zanotował trzy porażki. Ponadto poznanianki straciły pozycję lidera rozgrywek na rzecz zespołu Ślęza Wrocław, z którym przegrały w miniony weekend. Jednak w Sosnowcu trener Ryszard Barański miał do dyspozycji szerszy skład. W meczu mogła już wystąpić Magdalena Koperwas, która pauzowała kilka poprzednich kolejek.

Powrót Koperwas do składu pozwolił przejąć inicjatywę już w pierwszej kwarcie. Koszykarki Poznań City Center AZS pewnie wygrały trzy kwarty i przed ostatnią odsłoną prowadziły aż 62:39. W tym okresie gry JAS-FBG Sosnowiec nie mógł zdobyć kosza z gry przez ponad 6 minut. Tej przewagi akademiczki nie oddały do końca meczu, wygrywając ostatecznie 72:57.

Ostatni mecz w tym roku akademiczki zagrają w Poznaniu w środę, 18 grudnia. Przeciwnikiem podopiecznych Ryszarda Barańskiego będzie UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Początek meczu o godz. 18.00 w hali POSiR A przy ul. Chwiałkowskiego.

JAS-FBG Sosnowiec - Poznań City Center AZS 57:72 (20:22, 9:17, 10:23, 18:10)