Trzecia porażka Poznań City Center AZS

Walczące o awans do ekstraklasy koszykarki Poznań City Center AZS przegrały w sobotni wieczór we własnej hali z zespołem Ślęza Wrocław 62:76 i zrównały się punktami z trzecim w tabeli Dekorex Pabianice.

Do przerwy nikt się nie spodziewał, że koszykarki Poznań City Center AZS tak wysoko ulegną drużynie Ślęza Wrocław. Podopieczne Ryszarda Barańskiego pierwszą część spotkania rozegrały na dobrym poziomie i prowadziły42:33. Jednak rywalki już po trzech minutach kolejnej kwarty odrobiły straty i na ostatnią odsłonę wyszły prowadząc 56:52.

Poznanianki na cztery minuty przed końcową syreną przegrywały tylko 59:62, ale po czterech niecelnych rzutach rywalki znów przejęły inicjatywy i wygrały spotkanie. W zespole przyjezdnym po przerwie nie do zatrzymania była Monika Jasnowska, a wsparta przez Joannę Czarnecką i Joannę Bandyk poprowadził swój zespół do zwycięstwa.

Natomiast w drużynie Poznań City Center AZS po raz kolejny zabrakło ławki. Trener Ryszard Barański grał siódemką zawodniczek, a trener Ślęzy ogrywał dziesięć. Ponadto poznańskie zmienniczki zdobyły zaledwie 2 punkty przy 21 rywalek. Następny mecz Poznań City Center AZS zagra w sobotę, 14 grudnia 2013 roku na wyjeździe w Sosnowcu. Jest duże prawdopodobieństwo, że do zespołu powróci Magdalena Koperwas.

Poznań City Center AZS - Ślęza Wrocław 62:76 (20:15,22:18,10:23,10:20)