Poznanianki pokonały rezerwy PTPS Piła

Siatkarki SKF KS Poznań wygrały zaległe spotkanie z rezerwami PTPS Piła 3:2 i zrobiły kolejny krok w kierunku awansu do II ligi.

Podopieczne Zbigniewa Woźniaka i Damiana Gapika już na początku pierwszego seta w Hali CS Politechniki Poznańskiej zawiesiły poprzeczkę wysoko i po dobrych akcjach wyszły na prowadzenie 8:3. Siatkarki z Piły zdołały jednak wyrównać i wygrały seta 25:19. Kolejna odsłona była jeszcze bardziej wyrównana, a w końcówce lepsze okazały się poznanianki i wygrały 25:22.

SKF KS Poznań jeszcze lepiej zaprezentował się w trzecim secie i szybko rozbił rywalki 25:17, ale rezerwy PTPS Piła doprowadziły do tie-breaka. Piąty set rozpoczął się od prowadzenia rezerw PTPS 4:1, ale poznanianki doprowadziły do remisu 4:4 i zaczęły przejmować inicjatywę. W końcówce prowadziły już 14:11, aby ostatecznie po nerwowej grze wygrać 17:15.

Po zwycięstwie nad Piłą zespół SKF KS Poznań umocnił się na trzecim miejscu, a do lidera traci tylko dwa punkty. Kolejne spotkanie w Hali CS Politechniki Politechniki zespół SKF KS Poznań rozegra w sobotę, 23 listopada o godz. 16:00, a rywalem będzie ekipa UKS ZSMS Poznań.

SKF KS Poznań - PTPS Piła 3:2 (19:25, 25:22, 25:17, 16:25, 17:15)