Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 4
Audi śmiertelnie potrąciło rowerzystę
tww
niedziela, 22.09.2013 r.
godz. 19.56
tww | niedziela, 22.09.2013 r., godz. 19.56
fot. Arkadiusz Biały

Kierująca samochodem osobowym marki Audi A4 na łuku drogi krajowej nr 92 pod Słupcą śmiertelnie potrąciła prawidłowo jadącego rowerzystę.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
5°C 998 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1005 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę około godziny 14.30 na odcinku drogi krajowej 92 w rejonie miejscowości Wólka pod Słupcą. Kierująca samochodem osobowym marki Audi A4 na łuku drogi potrąciła prawidłowo jadącego rowerzystę, który zginął na miejscu.

ZOBACZ KOMENTARZE (86)
arrow
WASZE KOMENTARZE
12
~Autor: Niech ktoś mi kur.. da kiedyś mandat za jazdę po chodniku...
avatar
BUS: Jechałem tamtędy do Warszawy w lipcu... nie pamiętam czy tam jest margines... wiem, że przez wioski są zwężki, wysepki itd. ale byłem tamtędy mocno rano... coś koło 6-tej. Szkoda człowieka, mam nadzieję, że nie cierpiał długo a mordercę spotka surowa kara.
~Autor: ~LA: Dokładnie, jechać rowerem po drodze krajowej, pewnie pod wpływem i bez świateł....
Skoro policja twierdzi, że rowerzysta jechał prawidłowo, to bądź łaskaw zamknąć jadaczkę.
~Autor: Wcale się nie dziwie widziałem w sobote nauke jazdy jak ta dziewczyna dostanie prawko to śmierć na drodze musi być pozamykał bym te szkoły nauki jazdy bo to co oni uczą to cyrk
avatar
ebliss73: Jadąc rowerem na światłach ścieżki rowerowej(Kolejowa-Hetmańska), zatrzymałem się i czekałem na zielone dla rowerzystów i pieszych na pasach. W tym czasie po drugiej strony przejścia nadjechała lalunia na rowerze i przejechała przez pasy na czerwonym nawet nie patrząc czy zza zakrętu nie jedzie samochód... Przejechała na moją stronę ulicy i rzuciłem "co odpierdalasz?",to popatrzyła na mnie jakbym był z kosmosu. Dlaczego ludzie prokurują kłopoty dla siebie i innych na własne życzenie tego nie rozumiem???
~oooo: proponuję dać jeszcze więcej uprawnień rowerzystom. niech czują, że mogą, a co! to co się obecnie dzieje woła o pomstę do nieba. nie mówię, że kierowcy aut nie są winni, są. ale rowerzyści też stali się świętymi krowami co to zgodnie z przepisami mogą ładnie pod kołami auta zginąć. jak dla mnie zdecydowanie zmieniłabym prawo na niekorzyść rowerzystów. ja przeżyję w aucie on pod moimi kołami już tak nie bardzo....
rowerzysta: "Kierująca samochodem osobowym marki Audi A4 na łuku drogi krajowej nr 92 pod Słupcą śmiertelnie potrąciła PRAWIDŁOWO jadącego rowerzystę.". Podarujcie więc sobie komentarze o łamaniu przepisów przez rowerzystów przynajmniej pod tym artykułem.
~Autor: Takie są skutki złego zrozumienia przepisów.paragraf 1 WSZYSTKO NAM WOLNO!-I BĘDZIECIE GINĄC JAK MUCHY!!!
~Autor: Szkoda Audi. Ładne było.
rowerzysta: ~Autor: Następny przykład braku zdrowego rozsądku i rozwagi....
Rozumiem, że masz na myśli prowadzącą Audi? Bo rowerzysta jechał PRAWIDŁOWO drogą, którą miał prawo się poruszać.
~Lannes: ~Autor: Szkoda Audi. Ładne było....
Szkoda Ciebie.Głupi jesteś.
~Paw73: A może się tam też wybierze Masa Krytyczna i zablokuje krajową 92-kę a dodatkowo postawcie tam Biały rower. Tam Was jeszcze nie było. A potem Koło, ŁODŹ i Warszawa i zablokujcie Marszałkowską albo najlepiej Wiejską
~Autor: jakoś w innych krajach rowerzysta jest tak samo pełnoprawnym użytkownikiem drogi jak kierowca auta... i może nawet jechać środkiem jak mu się chce a w PL ni cholery by to nie przeszło, bo nie mamy w ogóle kultury jazdy! Ciężko brać przykład z innych krajów? skoro tam jest to do przejścia i przeżycia, to co za problem byśmy i my się dostosowali?
~Autor: w takich sytuacjach nie komentuj co odpiedalasz-bo ona nie kuma! tylko mów: nie przejezdzamy na czerwonym, jeździmy prawa stroną drogi, nie łazimy po sciezce rowerowej, itp. itd...może do 1 na 10 cos trafi..
~Rowery na chodniki!: DLATEGO WŁAŚNIE ROWERZYŚCI POWINNI JEŹDZIĆ CHODNIKAMI... TAM JEST BEZPIECZNIEJ.
~Autor: ~Autor: Skoro łuk niebezpieczny i wszyscy o tym wiedzą to po co się tam pchała rowerem......
przecież to kierowca samochodu maił problemy z tym łukiem a nie rowerzysta.
~Snajper: Baba za kierownicą to podwójne niebezpieczeństwo. Nie wiem jak było tutaj, ale jeżdżąc po Poznaniu widuję codziennie panienki z telefonami w rękach, albo poprawiające makijaż. Nie dosyć, że taka nie czuje szerokości auta to jeszcze nie patrzy na drogę. Poza tym zauważyłem, że kobiety są za kierownicą agresywne i chamskie.
~Masa Krytyczna: Zablokować Warszawę jak ci związkowcy.
~Autor: Snajper ja nie zauważyłem, aby kobiety były bardziej agresywne i chamskie od facetów ale z pewnością mają problemy z oceną odległości. Nie wiem jak to się dzieje ale muszą inaczej widzieć świat, bo dla mnie dziwne jest jadąc w mieście 40-50km/h zaczynać hamowanie kilkaset metrów przed skrzyżowaniem ze światłami, a jak taka już się zatrzyma to przed nią jest miejsce na kolejny samochód. Jeśli już taka wjedzie na skrzyżowanie i z powodu korka nie może go opuścić to nie zna biegu wstecznego i choć cofnięcie o metr pozwoliłoby innym przejechać to ona zna tylko jedynkę i na siłę próbuje jechać do przodu, choć to nic nie zmieni i nadal blokuje drogę. Bardzo często w takich sytuacjach widuję babę za kółkiem, choć facetów też nie brakuje. Po prostu nie każdy nadaje się na prawo jazdy, choć jest ogólne przekonanie, że wystarczy tylko zdać egzamin, a ja twierdzę, że trzeba mieć predyspozycje do ierowanie pojazdami mechanicznymi, jedni je mają inni nie.
~Autor: Co to znaczy, że rowerzysta jechał prawidłowo. Z wraku roweru stwierdzili, że miał włączone światła itp. Jest coś takiego jak ograniczone zaufanie do innych uczestników, czego przepisy nie określają. Może w tym wypadku wystarczyło mieć oczoj**ną lampkę typu WALLE, może wystarczyło mieć kamizelkę odblaskową albo jedno i drugie, może było mokro i mając świadomość, że to niebezpieczny zakręt to lepiej przeprowadzić rower drugą stroną jako pieszy, albo znaleźć inną drogę itp. To tylko gdybanie, bo nie znam realiów tego zdarzenia. Wielokrotnie mimo prawidłowego poruszania się drogą jako pieszy, rowerzysta i kierowca to ja musiałem hamować lub zatrzymać się, aby nie być poszkodowanym, bo wolę być cały i zdrowy i bez strat materialnych niż mieć świadomość, że poruszałem się prawidłowo.
~Hitchhiker: Polskie ulice nie są przystosowane do rowerzystów bo są zbyt wąskie, więc dopóki rowerzysci będa się na nie pchać na siłe to takie sytuacje beda sie powtarzac. Szkoda kierowcy
~Alfa: ~Rowery na chodniki!: DLATEGO WŁAŚNIE ROWERZYŚCI POWINNI JEŹDZIĆ CHODNIKAMI... TAM JEST BEZPIECZNIEJ. ...
Dokładnie tak. Obecne przepisy zabraniające jazdy rowerem po chodniku powstały gdy ruch na drogach był zdecydowanie mniejszy a prędkość poruszania się pojazdów też była wolniejsza. Przepis ten więc nie pasuje do obecnej rzeczywistości i powinien zostać zmieniony.
~Max: ~LA: Dokładnie, jechać rowerem po drodze krajowej, pewnie pod wpływem i bez świateł....
Na marginesie, zauważ, że rower może jechać za dnia po drodze bez świateł i jest to zgodne z przepisami. Polecam ich lekturę.
~Autor: Max, ja używam lampek w rowerze nawet w dzień dla swojego bezpieczentwa, a nie czy przepisy tego wymagają, czy nie. Im więcej zrobisz dla siebie samego tym lepiej. Pogoda jest jaka jest pochmurno, może padać, a nawet w słońcu ktoś może Ciebie nie zauwżyć. Jako kierowca łatwiej mi wybrazić sobie jak mnie mogą widzieć inni kierowcy, więc staram się, abym był dobrze widoczny na drodze i jednocześnie nie raził innych bez sensu. Odchodząc nieco od tematu to w Polsce nadal pokutuje przekonanie skoro ja widzę światła to kierowca też mnie widzi i jadąć po ciemnku na zadupiu często spotykam na poboczu pieszych samobójców bez wyobraźni i bez żadnych odblasków albo co gorsza rowerzystów bez oświetlenia, odblasków lub z oświetleniem a la lampa choinkowa, którą widzisz dopiero jak już siedzisz mu na ogonie. Paradoksalnie coraz więcej staruszków na rowerach widzę w kamizelkach niż dzieciaków ale to dzialka rodziców, aby wpajali od małego podstawy bezpiecznego poruszania się po drodze.
~Sew: Spróbujcie się przejechać 92-ójką, między Koninem a Wrześnią - znikomy procent kierowców jeździ tam zgodnie z przepisami. Rządzą oczywiście kierowcy z CB. Mobilki pokornie zwalniają tylko przed radiowozem.
~Autor: Na Google Maps widać, że przed skrzyżowaniem z drogą 260 na Gniezno, jadąc w stronę Poznania to po lewej stronie jest coś co przypomina drogę rowerową. Wielu tutaj piszących boi się jeździć po Poznaniu gdzie auta jeżdżą znacznie wolniej, tamten odcinek drogi 92 wygląda na paskudny i jazda rowerem jest dość ryzykowna. Za skrzyżowaniem widać po prawej stronie też drogę, być może można jechać równolegle do drogi krajowej, może nie równym asfaltem ale z dala od pędzących aut. Wygląda, że jest tam możliwość wyboru, jedziemy bokiem wolniej ale ze spokojem albo pędzimy krajówką z darmową adrenalina.
~Poznaniak.: Srebrne Audi A4 (sedan) na celnych blachach ;d.
~Aga: Po pierwsze - marka i model samochodu nie mają żadnego znaczenia dla tego newsa (chyba że to reklama/antyreklama)... Po drugie - marka (Audi), model (A4), czyli samochód marki Audi, albo samochód Audi A4, ale nie samochód marki Audi A4, bo nie ma marki "Audi A4"...
~Autor: ~Rowery na chodniki!: DLATEGO WŁAŚNIE ROWERZYŚCI POWINNI JEŹDZIĆ CHODNIKAMI... TAM JEST BEZPIECZNIEJ. ...
dla pieszych
JaJo: ~Okis: Na blogu Janusza Korwina-Mikke wpis "Mały szczyt demagogii" z 21-09-2013 20:05:00 udowadnia jaką bzdurą jest wtłaczanie ludzi do autobusów.....
W odniesieniu do małych wiosek - zgoda. W odniesieniu do miast, w tym Poznania jest to właśnie demagogia w wykonaniu Korwina-Mikke. Po prostu nasz demagog nie raczy zauważyć, że w mieście jest deficyt miejsca. A w takiej sytuacji zgodnie z prawem popytu i podaży należy promować bardziej efektywne przestrzennie środki transportu. Jest to prosta liberalna reguła, której komuniści nie rozumieją.
JaJo: ~outlaw: Niech jeszcze podniosą opłatę za przejazd równoległą A2, to na dk92 wrócą wszystkie samochody łącznie z TIR-ami. Będzie sytuacja analogiczna do tej w ...
Rostowski też chętnie by darł z kierowców na kiełbasę wyborczą, ale Unia przypomniała że współfinansowała te autostrady i że w związku z tym opłaty trzeba obniżyć. A Autostrada Wielopolska nie miała unijnych dotacji, więc Unii nic do niej.
JaJo: ~Autor: W domu on ma swoje podworko do patrolowania,przeciez nie bedzie po wlkp jezdzil tam tez sa policjanci.teraz za motocyklistow sie beda brali...
He he, pewnie wezmą się jak spadnie pierwszy śnieg i motocykliści odstawią swe maszyny. I oczywiście będzie poprawa bezpieczeństwa, faktycznie przez pogodę, ale oficjalnie przez dziarskie działania Policji.
JaJo: ~poznandrzej: co na drodze krajowej robi rowerzysta... na ścieżki lub na drogi podrzędne a nie na tranzytowe. nie lubię tych matołów - bohaterów na głównych drogach...
Proste - jedzie. Droga krajowa może być dla wszystkich. Wyłącznie dla samochodów jest autostrada - z włoskiego droga dla samochodów.
JaJo: ~Alfa: Dokładnie tak. Obecne przepisy zabraniające jazdy rowerem po chodniku powstały gdy ruch na drogach był zdecydowanie mniejszy a prędkość poruszania si...
Jezdnia - część drogi / ulicy służąca do poruszania się lub postoju pojazdów. Rower jest pojazdem. Wyciąg z Ustawy o drogach publicznych. Miejsce roweru jest na jezdni i kierowcy muszą to uszanować. Wyjątek: autostrada - z włoskiego droga dla samochodów.
~Autor: <cytat>~Autor: jakoś w innych krajach rowerzysta jest tak samo pełnoprawnym użytkownikiem drogi jak kierowca auta... i może nawet jechać środkiem jak mu się chce a w...</cytat Wb innych krajach np w Niemczech maja wypasione drogi rowerowe i to od wielu lat ,nie tylko w miastach ale i na zapadlych wioskach. Ludzie maja w sobie wyrobiona kulture jazdy i wspolzycia na drodze z innymi uzytkownikami drog. Ja bylam w szoku,nawet z niedowierzaniem jak mialam zielone swiatlo dla roweru to jeszcze chwile stalam ,a kierowca mial prawoskret i zielona strzalke to elegancko juz zwalnial z daleka,zeby mnie przepuscic i pewnie pomyslal,ze z kosmosu jestem,bo u nich traktuje sie rowerzyste jak kogos normalnego na drodze a u nas jak jest zielone dla np pieszych a kierowca wyjezdza z lewej to musze biec na pasach ,bo jak szlam wolno to jeszcze mnie wyzwal.cyt;No ruszaj sie z ta swoja dupa ty stara glupia krowo... Taka kulture i kulture jazdy maja kierowcy w Polsce ,czyli zadnej .Zgroza !!!!1
~: ~Autor: Wcale się nie dziwie widziałem w sobote nauke jazdy jak ta dziewczyna dostanie prawko to śmierć na drodze musi być pozamykał bym te szkoły nauki jazdy...
A JA CIEBIE BYM PONOWNIE WYSLALA DO SZKOLY ...nie wiem CO ONI CIE TAM UCZYLI ,bo w mojej szkole to mnie CZEGOS LUB W ZDANIU PYTAJACYM -CZEGO UCZYLI ? Przyganial kociol garnkowi...
12
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum