Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 4
1/3 mieszkańców aglomeracji nie zapłaciła za wywóz śmieci
j
sobota, 17.08.2013 r.
godz. 12.57
j | sobota, 17.08.2013 r., godz. 12.57

W piątek minął pierwszy termin zapłaty za wywóz śmieci. Nie wszyscy o tym pamiętali. Niektórzy nie otrzymali w terminie numeru subkonta – w takim wypadku związek zajmujący się śmieciami wydłuża termin uiszczenia opłaty.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
5°C 998 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1004 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W piątek mimo trwającego długiego weekendu kolejki do biura obsługi GOAP były długie. 16 sierpnia to ostateczny termin zapłaty za wywóz śmieci w Międzygminnym Związku Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej. Trzeba poczekać przynajmniej jeden dzień, ponieważ 15 sierpnia było święto, a w piątek był ostateczny termin płatności. Ale zostało uruchomione ogólne konto, na które należności mogą wpłacać osoby, które nie dostały listu z indywidualnym numerem subkonta – mówi Honorata Nawrocka, kierownik działu monitoringu i kontroli GOAP.

Ogólny numer konta dla wszystkich, którzy nie otrzymali numeru subkonta dostępny jest w internecie na stronie GOAP.

Kto jednak otrzymał numer subkonta zbyt późno, nie musi się obawiać kar. W takich przypadkach związek zajmujący się śmieciami wydłuża termin uiszczenia opłaty. Dla tych osób, które otrzymały swoje numery subkonta po terminie stosujemy taki 14 –dniowy okres karencyjny – mówi Krzysztof Jonczyk zastępca dyrektora biura GOAP . Związek nie prowadzi kasy, czyli nie przyjmuje opłat bezpośrednio w swojej siedzibie, ani w delegaturach. Wpłaty muszą być dokonywane na konto – dodaje.

Zgodnie z przyjętym regulaminem płatności następować będą w cyklu dwumiesięcznym, czyli kolejne należy wnieść do 15 października i 15 grudnia.

ZOBACZ VIDEO
arrow
ZOBACZ KOMENTARZE (33)
arrow
WASZE KOMENTARZE
1
~Autor: śmieci pod GOAP!!!
~freelove: Ja zapłaciłem, i co? Kolejny miesiąc nie odebrano odpadów segregowanych.
Vonn: U mnie na Junikowie jest OK. Czyli po prostu bez zmian. Ale fakt faktem, że numery subkont dawno powinny być wysłane do wszystkich (chyba, ze ktoś miał błędy w deklaracji).
~Irek: Remondis działa sprawnie na osiedlu Smochowice -- zapłaciłem za wywóz w terminie
~Autor: Ustawia śmieciowa to jedno wielkie g***o. Płacę 2 x więcej a co z tego mam - "czyste lasy". Kolejny sposób na ściągniecie pieniędzy z obywateli. Jeszcze przed reformą, w naszej spółdzielni stał pojemnik na odpady wielkogabarytowe, (za 7 zł), teraz płacę 12zł, pojemnik został zlikwidowany (bo ustawa) i jak chce wyrzucić jakieś meble, muszę sam zapierdalać na drugi koniec miasta i jeszcze muszę za to płacić. I jak ma to zapobiec wyrzucaniu śmieci do lasu? Blisko, płacić nie muszę. Ja na szczęście mam trochę przyzwoitości i pojadę na wysypisko, ale ile osób pójdzie na łatwiznę? By żyło się lepiej.
~Autor: u nas w Luboniu tez bez zmian, smieci wywozi ta sama firma wiec nie ma problemu
p*************k: i nie zaplace!! wole sam wywozic albo palic na dzialce co niedziela niz dawac zarobic im. i tyle na temat.
~łap*****: Komentarz zdjęty z emisji przez redakcję za złamanie regulaminu.
~Autor: a dlaczego mam się przejmować tym, że miasto poznań ma burdel? i może jeszcze mam za tym biegać i swój czas tracić ? niedoczekanie i wielki fuck w Waszym szanownym kierunku. Jak przyjdzie do skrzynki to zapłacę oczywiście ale swojego cennego czasu na Was marnować nie będę.
~: TRUDNO PŁACIĆ ZA NIEBYŁĄ USŁUGĘ!!! NIECH POPRAWIĄ JAKOŚĆ TO ZAPŁACĘ.
~porządny: Doprowadzono to co działało do ruiny teraz jest smród brud i ubóstwo jak we Włoszech jednym slowem jedna wielka granda i kogoś należało by poddać segregacji
~Autor: Ja p*****--, jeszcze śmieci na mojej głowie! Ludzie! Co oni z nas zrobili! POpaprańców do śmietnika!
~Autor: U mnie na Podolanach opłata dla mojej rodziny spadła o połowę (teraz płace 24 zł). śmieci i surowce wtórne są odbierane tak jak zawsze - czyli na czas. W tym tygodniu miałem więcej śmieci bo remontuję dom i ustawiłem dodatkowe śmieci w ogromny worku obok kubła. Remondis odebrał WSZYSTKO. I tak to właśnie powinno działać :)
avatar
espe: Nic dziwnego. Po pierwsze jest kryzys i ludzie nie mają siana by płacić kolejny bardzo dokuczliwy finansowo podatek. Po drugie śmieci nie są regularnie wywożone więc w państwie prawa firma smieciowa winna wypłacić mieszkancom odszkodowanie. A jak rozprzestrzeni się dzuma ...
avatar
Czarownica: Niech ktoś ten GOAP wystrzeli w kosmos, bo nie ma dnia abym wokół siebie nie słyszała narzekania na ten bajzel śmieciowy !
~AO: Jak mogli nie otrzymać w terminie numeru subkonta? To znaczy , że ktoś nie pracuje tak jak powinien . Czy ta osoba została już zwolniona? Potem jest taki burdel, wszędzie, ludzie nie robią to co należy do ich obowiązków a pieniądze biorą i to niektórzy DDUUUUUUUŻŻŻŻŻŻŻŻEEEEEEE!
~taki tam: Jak przysyłali numery na OSTATNIĄ chwilę, to teraz się dziwią. Nie można było tego zrobić w lipcu?? Ludzie są na wakacjach, przelewy na poczcie też swoje idą. Wyp.... takich pracowników. Ustawa była znana od DWÓCH LAT :-)))
~taki tam: A spróbujcie się dodzwonić :-) Numer podany na zawiadomieniu jest WYŁĄCZONY. Drugi non stop zajęty. Kurcze KPINA.
~taki tam: I jeszcze lepszy numer!!! Wywóz odpadów zielonych trzeba ZGŁASZAĆ telefonicznie lub mailowo bo nie ODBIORĄ. Trzeba być na liście Remondisu. Za każdym razem zgłaszać. Aby się dodzwonić do Remondisy trzeba dosłownie wisieć na telefonie przeszło GODZINĘ.
avatar
BUS: 1/3 mieszkańców Poznania posiada mózg...
~AO: Czarownica: Niech ktoś ten GOAP wystrzeli w kosmos, bo nie ma dnia abym wokół siebie nie słyszała narzekania na ten bajzel śmieciowy !...
Następna Instytucja nam rośnie po ENEA, PGNiG, ZDM, MPK, itd. " Państwo w Państwie".
~gosc: U mnie w bloku wywiesili kartki z informacjami jak segregować etc. Tyle tylko że nadal jest jeden wielki pojemnik do którego lądują wszystkie śmieci, oczywiście nikt też nie pomyślał żeby dostarczyć worki do segregacji. Jakby tego było mało pojawiła się groźba - kara finansowa jeśli ktoś spróbuje wyrzucić odpady wielkogabarytowe - bo te będą odbierane tylko raz do roku. Skoro tak to ja też będę płacił tylko raz do roku!
~Syfis Goapus: Dziadoska firma Astra z Antoninka cały czas nie może dostarczyć worków na segregacje. Mimo pisemnej reklamacji. GOAP to wielki syf. Zobaczymy kto wygra przetarg i dopiero wtedy wszystko wyjdzie kto splajtuje.
~zenek: Ale gość zdziwiony że nie widzi kasy na koncie.
~: u mnie od miesiąca nie odebrano niesegregowanych, a winnego ni ma !!! Odp z rs i goap "komunalne odbierane wg harmonogarmu sprzed lipca" ???!!! A skąd harmonogram skoro przedtem nie oni odbierali ?? Nikt nie cce doslać !!
~Autor: ~Autor: U mnie na Podolanach opłata dla mojej rodziny spadła o połowę (teraz płace 24 zł). śmieci i surowce wtórne są odbierane tak jak zawsze - czyli na czas...
twoja rodzina to AZ 2 osoby ??? Napisz lepiej związek małżeński, bo rodzina ma dzieci i wtedy niżej 36 zł nie spadniesz
~Autor: ~Autor: twoja rodzina to AZ 2 osoby ??? Napisz lepiej związek małżeński, bo rodzina ma dzieci i wtedy niżej 36 zł nie spadniesz...
a może ta Rodzina to 1 rodzic + dziecko? pomyślałeś o takiej opcji?
~jazwinograd: płacąc 12 zl za smieci GOPA skazał mnie na 20% opłatę za wpłatę w banku. Od włapty jest prowizja 2.5 zl. To moze GOAP przejmie to na siebie skoro kasy nie prowadzi? Co GOAP-ie, a mozę już dość rządów p. Gonery szefa tego balaganiarskiego tworu. Ja jestem za odwołaniem p. Gonery. Kto jest za?
~Kutas: jeden wielki burdel na koszt podatnika !
avatar
SamJack: czegoś nie rozumiem większość mieszkańców mieszka w blokach i placi tą opłate w czynnszu więc skąd te wyliczenia,natomiast wywóz smieci wygląda skandalicznie,za mało pojemników na plastiki które trafiaję do pojemników nie do tego przeznaczonych o tum się nie mówi,totalna ściema z tą segragacja
~lela: Ja nie dostałem żadnej informacji o koncie na które mam wpłacać oraz ile bo ponoć stawki ( pisano) do końca nie były pewne. Jaja sobie robią!!!
~rek: Lasy są tak samo zaśmiecone, podatnicy płacą dwa razy więcej za tą samą usługę. Biurokratyczna hydra rządzi ! Twórcy tej monopolistycznej ustawy powinni iść pod Trybunał Stanu !
~Autor: Jak mozna oczekiwac jeszcze pieniedzy za zle wykonana usluge ? Ja np zlozylem juz dawno temu deklaracje i od tej pory NIC zadnych koszow na smieci , workow a oczekuja odemnie zaplaty . Ja sie pytam za co ?
1
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum