Reklama
Reklama

S5 Gniezno-Mielno: 23 chętnych do budowy drogi

fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła, że zainteresowane budową nowego odcinka trasy S5 pomiędzy Gnieznem i węzłem Mielno są 23 firmy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nową drogą o długości ponad 18 kilometrów pojedziemy w 2016 roku.

Odcinek trasy S5, który ma zostać wybudowany w najbliższych miesiącach to przedłużenie istniejącej wschodniej obwodnicy Poznania, która prowadzi od autostrady A2 do węzła Gniezno Południe. Dzięki trasie pomiędzy Gnieznem i Mielnem kierowcy zyskają dobry dojazd do województwa kujawsko-pomorskiego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w czerwcu ogłosiła przetarg na wybranie wykonawcy ponad 18-kilometrowego odcinka trasy. Firmy chętne do budowy drogi mogły się zgłaszać do GDDKiA do 31 lipca. - Wniosek o dopuszczenie do dalszego etapu przetargu na budowę drogi S5 złożyło 23 wykonawców - wyjaśnia Alina Cieślak, rzeczniczka poznańskiego oddziału GDDKiA.

We wrześniu odbędzie się II etap przetarg - wówczas GDDKiA zaprosi wykonawców do składania ofert cenowych. - Poza ceną na wybór wykonawcy będą miały wpływ termin realizacji i okres gwarancji - dodaje. - Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na I kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu nastąpić ma w roku 2016.

Pomiędzy Gnieznem i węzłem Mielno powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa, na której znajdować się będą trzy węzły drogowe - Mieleszyn (dawniej Mielno), Gniezno Północ i Kłecko, 19 obiektów inżynierskich w tym mosty w ciągu S5, dwa Miejsca Obsługi Podróżnych - Modliszewo Wschód i Modliszewo Zachód, sieć dróg dojazdowych, urządzenia ochrony środowiska, odwodnienie, oświetlenie.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

55 stopni na termometrze w słońcu, 38 w cieniu: "na dworze nie da się już przebywać"
26℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.24g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro