Reklama

Nowe ZOO z nowymi mieszkańcami

Charlie | fot. Nowe ZOO
Charlie | fot. Nowe ZOO

Słoneczna aura to doskonała okazja, by odwiedzić poznańskie Nowe ZOO. Tym bardziej, że w ogrodzie zoologicznym pojawili się kolejni nowi mieszkańcy - to cztery tragopany satyra oraz urodzony pod koniec maja osiołek nazwany Charlie. Po wybiegu biegają też młode sitatungi.

W kwietniu pisaliśmy o Gracji, samiczce osła domowego, która od pierwszych chwil na wybiegu przykuwa wzrok opiekunów i zwiedzających swoimi pięknymi rzęsami. Teraz do Gracji dołączył młodszy kolega. Urodził się 27 maja. - Ma na imię Charlie i razem z urodzoną wcześniej Gracją wędruje po wybiegu ciesząc oczy naszych najmłodszych zwiedzających - wyjaśniają pracownicy ZOO.

Charlie nie jest jedynym nowym podopiecznym pracowników ogrodu zoologicznego. - Pod koniec maja wykluły się cztery tragopany satyra. Zobaczyć je można w ciągu wolier kuraków, tuż przy wejściu do ogrodu - zachęcają. - Pisklęta tragopanów zaraz po wykluciu wędrują za samicą, która wskazuje im pokarm. Kiedy nadchodzą chłodniejsze dni, pisklęta chowają się pod samicą, która stroszy pióra i dzięki temu może efektywniej ogrzać młode. Przez wielu hodowców tragopany satyra uważane są za najpiękniejsze wśród bażantów, za względu na wyjątkowo barwne upierzenie samca - dodają.

A to wciąż nie koniec. Pod koniec kwietnia i na początku maja na świat przyszły dwa samczyki sitatungi. Początkowo jeden z nich niechętnie pojawiał się na wybiegu - urodził się bowiem, gdy na dworze występowały niskie temperatury. Teraz maluchy biegają po przygotowanym dla nich terenie.

Przypominamy, że bilety wstępu do Nowego ZOO kosztują obecnie 15 złotych i 8 złotych (normalny i ulgowy w dni powszednie) oraz 20 złotych i 10 złotych (w święta i dni wolne). Zwiedzać ogród można od 9.00 do 19.00. Słoniarnia jest czynna od 10.00 do 18.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro