Warta zremisował ze Stomilem Olsztyn

Warta Poznań - Stomil Olsztyn 1:1 | fot. Roger Gorączniak

Warta Poznań zremisowała zaległe spotkanie ze Stomilem Olsztyn 1:1 i ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy.

Warta Poznań musiała wygrać zaległe spotkanie ze Stomilem Olsztyn, jeśli myślała o utrzymaniu się w I lidze. Pierwsza połowa była wyrównana, a bliżej zdobycia bramki byli goście. Pojedynek sam na sam z Adrianem Lisem przegrał Paweł Kaczmarek

Druga połowa rozpoczęła się od zdobycia bramki przez zespół z Olsztyna, a na listę strzelców wpisał się Paweł Piceluk, który jest wypożyczony z Warty. Już po kwadransie gry podopieczni Krzysztofa Pawlaka zdołali wyrównać, a podanie Krzysztof Bartoszak wykorzystał Marcin Trojanowski. Poznaniacy do końca walczyli o zwycięstwo, ale brakowało im szczęścia pod bramką gości. Strzał Mateusza Pogonowskiego zatrzymał się na poprzeczce, a w doliczonym czasie gry Tomasz Magdziarz w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił w bramkę i mecz zakończył się podziałem punktów.

- Wiadomo, że nasze szanse na utrzymanie nie są już zbyt duże i bardziej mają charakter matematyczny. Cieszę się jednak, że udało nam się wywalczyć punkt, bo dzięki temu mogliśmy zejść z boiska z podniesioną głową. Zdobycz mogła być bardziej okazała, gdyż w samej końcówce znakomitą okazję miał Tomasz Magdziarz. Przyjął piłkę bardzo dobrze i tylko szkoda, że ostatecznie nie wpadła ona do siatki - powiedział Marcin Trojanowski, który zdobył bramkę dla Warty Poznań.

Warta Poznań - Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
Bramki: Marcin Trojanowski (61. minuta) - Paweł Piceluk (48. minuta)
Żółta kartka: Tomasz Magdziarz (Warta)
Sędzia: Mirosław Górecki (Ruda Śląska)

Warta: Adrian Lis - Wojciech Wilczyński, Maciej Wichtowski, Adrian Bartkowiak, Adam Gajda, Alain Ngamayama (75. Wojciech Onsorge), Paweł Giel (78. Leszek Nowosielski), Tomasz Magdziarz, Mateusz Pogonowski, Marcin Trojanowski, Krzysztof Bartoszak (63. Marcin Klatt).

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Paweł Baranowski, Kamil Hempel
Łukasz Jegliński (65. Michał Glanowski), Paweł Głowacki, Tomasz Strzelec, Paweł Kaczmarek, Grzegorz Lech (78. Dominik Kun), Paweł Piceluk (73. Szymon Kaźmierowski).

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia. Również dla Poznania!