Warta płynie w kierunku II ligi

Warta Poznań przegrała na wyjeździe z Polonią Bytom 0:2, a po zwycięstwie Stomilu Olsztyn w Legnicy jest coraz bliżej spadku do II ligi.

Zajmująca miejsce w strefie spadkowej I ligi Warta Poznań w Bytomiu miała rozpocząć passę zwycięstw z zespołami z dolnej części tabeli. Niestety już w 21. minucie błąd popełniła obrona Warty i w sytuacji sam na sam z Łukaszem Radlińskim znalazł się Damian Michalik, który zdobył gola. Poznaniacy do końca pierwszej połowy nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji na zdobycie bramki, a lepiej na boisku prezentowali się gospodarze.

Już na początku drugiej połowy Polonia stworzyła sobie trzy dobre okazje, z których jedna zakończyła się zdobyciem bramki. W 51. minucie Dawid Jarka wykorzystał dośrodkowanie i strzałem głową pokonał Radlińskiego. Po stracie gola Warta nie miała pomysłu na grę i oddała inicjatywę Polonii, która odniosła dopiero czwarte zwycięstwo w sezonie.

- Masakra! Znowu przegraliśmy. Zostały cztery kolejki. Szanse na utrzymanie w I lidze są minimalne. To już wręcz nieprawdopodobne... Przy średnich zarobkach piłkarzy, wyniki były średnie (10 miejsce w tabeli). Przy zarobkach bardzo małych, wyników nie ma. Nie wygraliśmy żadnego meczu w tej rundzie. Część zawodników nie zostawia serca na boisku -
podsumowała wynik spotkania prezes Warty Poznań, Izabella Łukomska-Pyżalska.

Polonia Bytom - Warta Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: Damian Michalik (21. minuta), Dawid Jarka (51 minuta)
Żółte kartki: Kamil Banaś, Dawid Krzemień - Adrian Bartkowiak, Marcin Trojanowski, Marcin Klatt
Czerwona kartka: Marcin Trojanowski (90+1 za drugą żółtą)
Sędzia: Marek Karkut (Warszawa).
Widzów: 1020

Polonia: Mateusz Mika - Robert Trznadel, Jacek Broniewicz, Paweł Odrzywolski, Bartłomiej Setlak, Bartosz Nowak, Dawid Krzemień, Damian Michalik (66. Kamil Banaś), Damian Jaroń (57. Kamil Białkowski), Przemysław Szkatuła, Dawid Jarka (80." Kamil Walesa).

Warta: Łukasz Radliński - Wojciech Wilczyński, Adrian Bartkowiak, Alain Ngamayama, Maciej Wichtowski, Paweł Giel (76. Marcin Klatt), Mateusz Pogonowski (46. Leszek Nowosielski), Michał Jakóbowski, Marcin Trojanowski, Adam Gajda (46. Paweł Czoska), Tomasz Magdziarz.