Brązowy medal dla PBG Basket Junior

Koszykarze PBG Basket Junior Poznań w ostatnim dniu Mistrzostw Polski U-18 pokonali STK Czarni Słupsk 72:58 i zdobyli brązowy medal.

Podopieczni Przemysława Szurka w fazie grupowej Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski U-18, którego spotkania rozgrywane były w Słupsku zmierzyli się z zespołami: Polonia Warszawa, Trefl Sopot, Zastal Zielona Góra. Pierwszy mecz PBG Basket Junior Poznań łatwo wygrał 74:55, ale w kolejnym uległ Treflowi Sopot 56:76 i o awansie do półfinału decydował wynik spotkania z Zastalem Zielona Góra. Poznaniacy pokonali Zastal 73:46 i o finał zagrali z GTK Gdynia.

Początek spotkania był wyrównany, a w drugiej kwarcie PBG przejęło inicjatywę i poznaniacy prowadzili do przerwy 37:32. W trzeciej kwarcie GTK odskoczyło na kilka punktów, aby ostatecznie wygrać 81:71. Rywalem poznaniaków w walce o brązowy medal okazał się zespół Czarni Słupsk, który przegrał 72:58.

Basket Junior Poznań - Czarni Słupsk 72:58 (17:14, 20:17, 15:15, 20:12)

Punkty dla PBG zdobyli: Michalik 18(3), Szymczak 17(2), Fiszer 13(1), Pruefer 10, Ryżek 9(1), Marek 4, Sobiech 0, Mikołajczewski 0.