Reklama
Reklama

TS Olimpia nie chce żużla na Golęcinie

fot. Tomasz Woźniak
fot. Tomasz Woźniak

Podczas ostatniego spotkania Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta toczyła się dyskusja w sprawie komunalizacji obiektów sportowych w Lasku Golęcińskim. TS Olimpia przedstawiła projekt, w którym nie ma miejsca na żużel.

W ostatnich miesiącach prace nad komunalizacją obiektów sportowych w Lasku Golęcińskim nabierają właściwego tempa. Podczas poniedziałkowego spotkania Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta z udziałem radnych, przedstawicieli Urzędu Miast Poznania, policji, TS Olimpia i Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego wszystkie strony wyraziły chęć wspólnego doprowadzenie do komunalizacji obiektów. Ponadto zainteresowane strony umówiły się już na kolejne spotkanie, które odbędzie się 12 marca w siedzibie TS Olimpia na Golęcinie.

Jednak podczas tego spotkania niespodziewanie przedstawiciel klubu lekkoatletycznego Olimpia Poznań przedstawił propozycję stworzenia "Parku Olimpijskiego", który ma się składać z dwóch stadionów lekkoatletycznych. Przedstawiona wizja wyklucza istnienie stadionu żużlowego i powrót zespołu Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego do ligowych zmagań. Przypomnijmy, że jeszcze w październiku 2012 dyrektor POSiR Ryszard Żukowski mówił o planie stworzenia w 2013 roku za 200 tys. zł koncepcji zagospodarowania terenów, aby następnie przystąpić do kolejnych etapów. Według wstępnych założeń magistratu po komunalizacji miały powstać na Golęcinie trzy strefy: żużlowa, piłkarska, lekkoatletyczna oraz park linowy i skate park.

Zapędami TS Olimpia do całkowitego przejęcia obiektów zaskoczeni są przedstawiciele Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego, których spotkania jeszcze trzy lata temu gromadziły po meczach Lecha Poznań największą liczbę kibiców w mieście. - Nie możemy pozwolić by tor żużlowy został zlikwidowany, by warkot silników i zapach metanolu nigdy więcej nie pojawiły się na Golęcinie - mówią zgodnie przedstawiciele żużlowego stowarzyszenia i przypominają, że obiekt powstał dzięki wspólnej pracy tysięcy poznaniaków w czasach PRL. Na klubowej stronie pojawiła się oficjalna petycja w obronie żużla, którą podpisała już blisko 900 osób. Petycję można podpisać tutaj.

Przypomnijmy, że PSŻ Poznań po reaktywacji w 2004 roku zorganizował na upadającym stadionie w Lasku Golęcińskim ponad 100 imprez żużlowych, które zgromadziły łącznie ponad 300 tys. widzów z całej Wielkopolski. A w zestawieniu frekwencji na imprezach sportowych w naszym mieście Skorpiony przez kilka lat zajmowały drugie miejsce za Lechem Poznań. Ponadto żużlowcy PSŻ zdobyli cztery medale mistrzostw Polski (IMP 2008, MIMP 2007 i 2008, MPPK 2011).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro