Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 3
ZTM: zmiany na linii nr 45
KaT
wtorek, 23.10.2012 r.
godz. 12.04

Od 5 listopada Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany na trasie autobusów linii nr 45. Pojazdy kursy będą kończyć na pętli Kacza, a dodatkowo nie będą się poruszać ulicą Bukowską na odcinku od Przybyszewskiego do Grochowskiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1000 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1005 hPa
POJUTRZE
pogoda
8°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już od poniedziałku, 5 listopada, nastąpią zmiany na linii autobusowej nr 45. Przypomnijmy, że linia 45 jest jedną z dwóch, które pojawiły się w rozkładzie po likwidacji linii autobusowej A łączącej Rataje i osiedle Kopernika. Obecnie autobusy linii nr 45 kursują pomiędzy rondem Kaponiera, a os. Kopernika. Co się zmieni?


- Kursy linii nr 45 zostaną na stałe wydłużone do pętli Kacza oraz skierowane przez ulicę Przybyszewskiego i Marcelińską. Tym samym nie będą realizowane kursy ulicą Bukowską na odcinku od Przybyszewskiego do Grochowskiej - informuje Łukasz Domański, dyrektor ZTM.

Taką trasą będą kursować autobusy:

Linia nr 45:
KACZA – Mrągowska – Jawornicka - Promienista - Jugosłowiańska - Bułgarska - Marcelińska – Przybyszewskiego - Bukowska – RONDO KAPONIERA

To nie koniec zmian od 5 listopada. Od tego dnia wydłużone zostaną 3 kursy linii nr 64 do pętli Puszkina, a autobusy linii nr 95 w dni robocze będą kursować ze zwiększoną częstotliwością.

ZOBACZ KOMENTARZE (20)
arrow
WASZE KOMENTARZE
1
~Autor: Pierwszy
~Autor: Czyli nie ma szans na przywrócenie A?:(
avatar
Spinel: Linia 45 jest do d*py. Jeżdzi niemal w parze z 63 i dojeżdża tylko do Kaponiery.A dalej z buta.
~XXX: ZŁY GŁUPI POMYSŁ 45 POWINNO JEŹDZIĆ PO TRASIE TAK JAK JEŹDZIŁO A ZDM NIE SŁUCHA MIESZKAŃCÓW KOMU Z ZDM TO MA UŁATWIĆ DOJAZD DO PRACY
~miecz: No tak to teraz autobus będzie jechał tak jak 69 a dodatkowo zamiast jechać buspasem na Bukowskiej będzie stał w korku na Przybyszewskiego
~kraker: świetnie, kolejne utrudnienie dla mnie, mieszkańca na ul. Szamotulskiej, przy Bukowskiej. Najpierw A, teraz ta linia. a na dodatek bedzie skręcać w lewo z Bukowskiej w Przybyszewskiego, co utrudni ruch "normalnym" pojazdom.
~ale lipa z tą zmianą!!!: Niech ZTM napisze czym podyktowane są te zmiany, że 45 nie będzie jeździł odcinkiem Bukowskiej pomiędzy Przybyszewskiego a Grochowską , tylko pokrywał się z linią 69? Przecież to odetnie możliwość dojazdu z tego rejonu Bukowskiej na Os. Kopernika, a zdubluje tylko część trasy 69.
~Autor: przedłużenie do kaczej ok ale po co skierowali na przybyszewskiego? mają bus pas to nie korzystają...
~Autor: A dodać trzeba jeszcze, że nawierzchnia na Marcelińskiej od Grochowskiej w stronę centrum jest w opłakanym stanie, ulica i tak jest strasznie wąska a tu dodatkowy autobus? Nie jest to korzystna zmiana.
~arogancja i brak kasy: ZTM generalnie nie szanuje pasażerów, chodzi tylko o pieniądze, celowo 45 i 63 jeździły w parze by teraz udowodnić że jest zasadność zmian. Poczekajmy jeszcze na tramwaje co 20 minut poza szczytem w tygodniu, bo i takie sa przeciez pomysły. I tak do 2020r - co dalej to się okaże.
~Autor: A po co Wam dwie linie (45 i 63) jadace tą samą trasą? Takie były pierwotne zalożenia dla linii 45 i one sa sluszne. Nie tylko przy Bukowskiej mieszkają ludzie....
~Pasażerka: Dojazd do Kaczej to całkiem mądry pomysł. Reszta zmian wygląda jak przygotowanie do rewolucji komunikacyjnej po zamknięciu Grunwaldzkiej dla tramwajów...
~lemon: 95 będzie jeździł częściej, a 86 wciąż co 40 min. świetnie.
~Autor: ~lemon: 95 będzie jeździł częściej, a 86 wciąż co 40 min. świetnie....
Wejdzie Rokietnica do ZTM i się wszystko wyrówna
~Autor: A KIEDY LINIA N21 NA RATAJE?
~Birdsen: cztery pięć winien jechać przez KingCross na Kaczą.
~Z Marcelińskiej: Super wiadomość, wreszcie będzie dojazd i do Tesco i do centrum jak nalezy!!!
~kier: No to się teraz zaczną opóźnienia na linii 45 przecież na marcelińskiej są często duże korki - pretensje do ztm czy tam ktoś myśli?
~Poznaniak: Oni w tym ZTM chyba już zupełnie powariowali. Po co puszczać nowa linie po trasie starej, zakorkowanej 69??? To w jakim celu powstał bus-pas na Bukowskiej pytam się wielkich planistów? Jak już muszą coś robić, aby wykazać się praca to niech zostawia linie w obecnym układzie, a wydłuża z jednej strony na Kacza, a z drugiej strony pod Dworzec PKP. Jest to na tyle rzadko kursujący autobus, ze bez problemy mógłby z Kaponiery wjeżdżać na Dworcowa...
~45 wreszcie po mojemu: Wreszcie mieszkańcy starego Grunwaldu mają dodatkową liniię a nie tylko 69. POPIERAM nowe 45!!!
1
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum