Reklama
Reklama

Mordercze szkolenie w Biedrusku [Zdjęcia]

Kurs taktyczno - wytrzymałościowy zawitał na poligon w podpoznańskim Biedrusku. Cały kurs trwa sześć tygodni, a drugi etap odbywający się w Biedrusku prowadzony jest przez żołnierzy poznańskiego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

Kurs przeznaczony jest dla dowódców plutonów oraz drużyn rozpoznania. Cały kurs to sześć tygodni i 500 godzin intensywnego szkolenia, które wymaga ogromnej odporności psychicznej i fizycznej.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA

Pierwszy etap ćwiczeń prowadzony był w Kotlinie Kłodzkiej, a drugi odbędzie się na poligonie w Biedrusku - Kurs obejmuje zadania rozpoznawcze realizowane w strefie tyłowej przeciwnika. Realizacja zadań w tej strefie uzależniona jest od umiejętności przetrwania, maskowania, oraz perfekcyjnego posługiwania się uzbrojeniem i sprzętem bojowym. Celem kursu jest przygotowanie żołnierzy do kierowania pododdziałem w sytuacjach stresowych związanych z zagrożeniem życia na polu walki. Szczególny nacisk położony jest na umiejętności planowania i podejmowania decyzji oraz przewodzenia zespołem ludzkim. Dodatkowo dowódcy przygotowywani są do przebywania w trudnych warunkach terenowych, pogodowych oraz w stanie wyczerpania fizycznego i psychicznego - opowiada chorąży Marcin Szubert, rzecznik CSWL.

Do kursu przystąpiło 38 żołnierzy, ale do tej pory pozostało jedynie 13 żołnierzy, pozostali nie spełnili rygorów kursu. Po zakończeniu ćwiczeń w Biedrusku, żołnierze przeniosą się na ostatni dwu tygodniowy etap na poligonie w Wędrzynie. Kurs zakończy się wręczeniem certyfikatu i emblematu poświadczającego ukończeniu kursu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

55 stopni na termometrze w słońcu, 38 w cieniu: "na dworze nie da się już przebywać"
26℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.82g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro