Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 -2
Wspólny bilet na pociąg i komunikację miejską w sierpniu?
KaT
piątek, 27.07.2012 r.
godz. 09.55

Dojeżdżasz do Poznania pociągami Przewozów Regionalnych lub Kolei Wielkopolskich, a następnie przesiadasz się do komunikacji miejskiej? Prawdopodobnie w sierpniu będziesz mógł podróżować pojazdami na jednym, wspólnym bilecie. Tańszym, niż dwa oddzielne.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
4°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 996 hPa
POJUTRZE
pogoda
4°C 998 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O pracach Zarządu Transportu Miejskiego nad biletem zintegrowanym, który ma umożliwić pasażerom poruszanie się po Poznaniu komunikacją miejską, a także podróż pociągami Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich informujemy od kilku miesięcy. Początkowo zakładano, że bilet uda się wprowadzić do sprzedaży od 1 lipca. Prace jednak się przedłużyły i miały potrwać do 1 sierpnia.


- Bilet zintegrowany prawdopodobnie zostanie udostępniony pod koniec sierpnia - mówi Wojciech Miechowicz z Zarządu Transportu Miejskiego. - W kwestii cen biletów i zniżek ZTM, Przewozy Regionalne oraz Koleje Wielkopolskie doszły już do porozumienia. Pozostaje tylko kwestia wprowadzenia zmian w oprogramowaniu Przewozów Regionalnych. Obecnie jest okres urlopowy i dlatego uruchomienie nowej usługi trwa trochę dłużej - dodaje.

Najwięcej na bilecie zintegrowanym zaoszczędzą osoby z Poznania. - Jeśli ktoś pracuje w Antoninku, a mieszka po drugiej stronie Poznania będzie mógł dopłacić do sieciówki ZTM 16 złotych i tym samym zyska możliwość dojeżdżania pociągiem do pracy np. z dworca Poznań Główny. Pociąg dojedzie do Antoninka w około 10 minut, a pojazdom komunikacji miejskiej zajmie to więcej czasu - tłumaczy Miechowicz. - Najlepsze oferty będą również dostępne dla osób dojeżdżających z Kiekrza lub z Dębca do miasta.

Ale bilety zintegrowane będą również dostępne dla osób dojeżdżających spoza Poznania. Ich zasięgiem objęto teren o promieniu około 50 km od Poznania - najdalej położone stacje to Jarocin, Kościan, Września, Gniezno, Wągrowiec, Rogoźno, Wronki, Nowy Tomyśl i Grodzisk Wielkopolski. Im bliżej Poznania, tym bilet ma być tańszy.

Na bilet zintegrowany obowiązywać też będą zniżki. - Przede wszystkim te najpopularniejsze, czyli dla uczniów i studentów. Uczniowie będą mieć 49% zniżki, a studenci 51%.

Miechowicz zapowiada, że przed wprowadzeniem biletu, na pewno dowiedzą się o tym pasażerowie. - Planujemy sporą kampanię reklamową. Gdy tylko będziemy znali termin wprowadzenia biletu, na pewno z nią ruszymy.

Twórcy biletu przygotowują się także do spotkania z miejskimi radnymi. W czerwcu koncepcję biletu zaprezentowano na Komisji Gospodarki Komunalnej. Nie spodobała się. Radni zwracali uwagę, że obniżenie cen biletów może się przyczynić do zmniejszenia dochodów ZTM. Twierdzili także, że nie tylko Poznań powinien ponosić koszty nowego biletu, ale również okoliczne gminy. - Jesteśmy przygotowani do rozmowy z radnymi. Przygotowaliśmy już kontrargumenty - kończy.

Każdego dnia do Poznania z obszaru obowiązywania biletów zintegrowanych dojeżdża około 16 tysięcy osób. 9 tysięcy osób robi to regularnie. Aż 90% z nich przesiada się w Poznaniu do pojazdów komunikacji miejskiej.

ZOBACZ KOMENTARZE (20)
arrow
WASZE KOMENTARZE
1
~Autor: Skończcie z tymi znakami zapytania!Albo coś będzie albo nie!
avatar
marcinek016: Dobry pomysł, na pewno dobre rozwiązanie dla osób dojeżdżających PKP z okolic Poznania
avatar
Rlee: Prawdopodobnie wszystko może się zdarzyć ale się nie zdarza ...........
~Napinacz: Proponuję też wspólne zabawy z jedną dziewczyną.
avatar
seler: Mam pytanie niezwiązane z tematem... Ostatnio moja konkubina włączyła pralkę na program "pukanie". Na forum sympatia.pl wyczytałem, że od pukania można zajść w ciążę. Czy mam się martwić? Pomóżcie!
~Pirat: seler: Mam pytanie niezwiązane z tematem... Ostatnio moja konkubina włączyła pralkę na program "pukanie". Na forum sympatia.pl wyczytałem, że od pu...
To wszystko zależy jaki sprawny dziób ma dzięcioł który puka twoją konkubinę !
~jojo: seler: Mam pytanie niezwiązane z tematem... Ostatnio moja konkubina włączyła pralkę na program "pukanie". Na forum sympatia.pl wyczytałem, że od pu...
idź się leczyć na nogi, bo na mózg za późno :P
~heh: "Uczniowie będą mieć 49% zniżki, a studenci 51%." Jakby nie mogli dać po 50 :)
~@heh: @heh, Nie wiesz o co chodzi? wystarczy ze student z przyzwyczajenia kupi blet szkolny i juz musi doplacac u konduktora ktory wesolo kasuje oplate manipulacyjna byc moze wyzsza niz sama roznica w cenie biletu
avatar
Neuron: ~@heh: @heh, Nie wiesz o co chodzi? wystarczy ze student z przyzwyczajenia kupi blet szkolny i juz musi doplacac u konduktora ktory wesolo kasuje oplate mani...
TO TO NIE STUDENT! TO IDIOTA! JAK ZWYKLE POLACY DOSZUKUJĄ SIĘ JAKIŚ TEORII SPISKOWYCH...
avatar
Mruwson: ~@heh: @heh, Nie wiesz o co chodzi? wystarczy ze student z przyzwyczajenia kupi blet szkolny i juz musi doplacac u konduktora ktory wesolo kasuje oplate mani...
sprytnie to sobie wymyślili...a ty rozgryzłeś system.
~poznaniak: A na sieciówkę będę mógł pykać pociągiem w obrębie miasta?
~nAPINACZ: ~heh: "Uczniowie będą mieć 49% zniżki, a studenci 51%." Jakby nie mogli dać po 50 :)...
Generalnie to studenci powinni się cieszyć, że mają zniżkę. Tak naprawdę to tym pasożytom i przyszłym bezrobotnym ochlejtusom nie należą się zniżki.
~Autor: "dopłacić do sieciówki ZTM 16 złotych"- co to za łaska? Skoro mam sieciówkę na strefę "A" to dlaczego nie będę mógł po prostu wsiąść w pociąg i pojechać w granicach miasta? To ma być integracja?
avatar
Expresso: ~@heh: @heh, Nie wiesz o co chodzi? wystarczy ze student z przyzwyczajenia kupi blet szkolny i juz musi doplacac u konduktora ktory wesolo kasuje oplate mani...
A co to STUDENT nie wie, że ma kupić bilet STUDENCKI? o.O Nie róbcie z ludzi idiotów...
~ptr: ~nAPINACZ: Generalnie to studenci powinni się cieszyć, że mają zniżkę. Tak naprawdę to tym pasożytom i przyszłym bezrobotnym ochlejtusom nie należą się zniżki. ...
Też byłem studentem, studia skończyłem, od 10 lat pracuję jako inżynier i nigdy nie byłem bezrobotny. Pijakiem też nie jestem. Nie osądzaj ludzi po sobie.
~KKKKKKKKKKK: Fajnie. Kolej w granicach miasta będzie funkcjonowała jak nowo otwarta linia tramwajowa i to szybka. Zatem do Kiekrza, Poznan Strzeszyn, Poznan Karolin, Janikowo, Poznan Dębiec, Poznan Junikowo Poznan Krzesiny będą jeździć SZYBKIE TRAMWAJE KOLEJOWE. No ładnie. Poznań idzie z postępem. W sierpniu przybędzie nam aż tyle nowych linii tramwajowych. Super. Nie wiadomo tylko, czy w granicach miasta będzie można nimi śmigać na sieciówkę taką jaka mamy obecnie. Z artykułu powyżej wynika, że nie, albowiem "trzeba będzie dopłacić 16 złotych". Szkoda. Przeciez można wprowadzić bilety na strefę A (poznaniacy bez dopłat) B i C z cenami biletów takimi jak na komunikacji podmiejskiej. To było by zdecydowanie lepsza integracja i możliwość jazdy na jednym bilecie. Ale spokojnie. Myślę, że to kwestia czasu. Tyle PESTEK w Poznaniu. No NO!!!
~Autor: ~KKKKKKKKKKK: Fajnie. Kolej w granicach miasta będzie funkcjonowała jak nowo otwarta linia tramwajowa i to szybka. Zatem do Kiekrza, Poznan Strzeszyn, Poznan Karoli...
Uważaj bo się uda... Już coś wymyślą, żeby utrudnić życie.
~Autor: Pomysł dobry ale obawiam się, że w wykonaniu ZTM-u wyjdzie to jak zwykle czyli nijak i niewielu pasażerów się na to zdecyduje. Nie prościej to zorganizować w ten sposób by w granicach miasta można było jeździć w ramach sieciówki na strefę A, ościenne gminy w cenie sieciówki na A+B a powiat A+B+C ? Tylko dla innych dojeżdżających spoza powiatu przygotować ofertę na tyle korzystną.
avatar
miszar: ~Autor: Pomysł dobry ale obawiam się, że w wykonaniu ZTM-u wyjdzie to jak zwykle czyli nijak i niewielu pasażerów się na to zdecyduje. Nie prościej to zorgani...
zbyt proste aby ćwoki z zarządzające naszym grajdołem, na to wpadły :(
1
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum