Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
20°C 1016 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Śmiertelny wypadek pod Tarnowem Podgórnym przez plamę oleju?
KaT
czwartek, 19.07.2012 r.
godz. 13.35

Po godzinie 5.00 na drodze krajowej nr 92 w okolicach Tarnowa Podgórnego (miejscowość Gaj Wielki) doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki. Jedna osoba nie żyje. Droga była zablokowana. Do wypadku doszło prawdopodobnie przez plamę oleju na drodze, która ciągnęła się od Ronda Obornickiego w Poznaniu, aż do Gaju Wielkiego.

- Zgłoszenie odebraliśmy około godziny 5.25 - mówi dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej. - Na drodze krajowej nr 92 w Gaju Wielkim zderzyły się ciężarówka i samochód osobowy. Jedna osoba nie żyje - dodaje. - Służby wciąż są na miejscu. Nie wiadomo ile potrwają utrudnienia.

Poznańska drogówka dodaje, że do zdarzenia mogło dojść prawdopodobnie ze względu na plamę oleju, która pojawiła się na odcinku kilkunastu kilometrów pomiędzy Rondem Obornickim w Poznaniu i miejscowością Gaj Wielki. - Na trasę zostały wysłane piaskarki. Próbujemy też ustalić samochód, z którego olej się wylewał - tłumaczy dyżurny poznańskiej drogówki.

Droga była zablokowana przez kilka godzin. Obecnie ruch odbywa się tutaj normalnie. Śmierć w wypadku poniósł 27-letni mężczyzna - kierowca samochodu osobowego.