Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 2
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
14°C 1004 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
15-latek z Puszczykowa zabił się, bo dręczyli go koledzy?
KaT/mk
wtorek, 17.01.2012 r.
godz. 21.28

Znaleziono ciało 15-letniego mieszkańca Puszczykowa, który wyszedł z domu w poniedziałek wieczorem. Miał na głowie plastikowy worek. Policja podejrzewa, że popełnił samobójstwo, bo koledzy dręczyli go w szkole.

- Zgłoszenie o zaginięciu chłopca otrzymaliśmy w poniedziałek wieczorem - mówił w godzinach porannych Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - 15-latek miał wyjść z domu około godziny 18.00. Poszukiwania odbywały się już w nocy. Nie udało się go wówczas odnaleźć - dodawał.

Policjanci odwiedzali m.in. mieszkania znajomych i kolegów chłopca, by sprawdzić, czy przypadkiem nie wybrał się do nich na noc. Rano rozpoczęły się poszukiwania w terenie, w których udział wzięli m.in. strażacy. To oni odnaleźli ciało 15-latka.

- Ciało znaleziono pomiędzy godziną 8.00 a 9.00 w zagajniku leśnym pomiędzy Puszczykowem a Mosiną - wyjaśnia Andrzej Borowiak. Znajdowało się około 150 metrów od miejsca, w którym chłopca widziano ostatni raz. Według informacji "Gazety Wyborczej", 15-latek miał na szyi plastikowy worek obwiązany wokół szyi, tak aby uniemożliwił oddychanie.

Na czwartek zaplanowano sekcję zwłok, która ma wykazać dokładne przyczyny śmierci nastolatka. Według informacji "Gazety Wyborczej", 15-latek mógł popełnić samobójstwo, bo w szkole był dręczony przez kolegów. Powodem szykan miały być jego rude włosy. Presja była tak silna, że chłopak opuszczał lekcje. Doniesień tych nie chce komentować dyrekcja uczęszczanego przez niego gimnazjum.

Wersję o samobójstwie potwierdza m.in. zawartość komputera 15-tka: historia przeglądarki internetowej, w której czytał o sposobach na odebranie sobie życia oraz archiwalne rozmowy na Gadu-Gadu.

Jak podaje "Wyborcza", wcześniej śledczy brali też pod uwagę możliwość zabójstwa. Według policji jest ono jenak mniej prawdopodobne, ponieważ na ciele chłopca nie ma żadnych śladów walki.