Reklama

Nocne "Randez-BU" w czytelni na Ratajczaka

Czytelnia Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka do końca czerwca będzie otwarta do godz. 2.00 w nocy. Pierwszy raz w tym roku będzie też czynna w sierpniu. Zmiany wprowadzono na wniosek studentów.

- "Studencie! Zapraszamy na nocne rendez-BU" - informuje żaków na swojej stronie internetowej Biblioteka Uniwersytecka. Nowy tryb pracy czytelni ma ułatwić życie nocnym Markom w czasie trwającej właśnie letniej sesji egzaminacyjnej.

Dzisiejszy student na dzienną naukę często nie ma czasu lub odpowiednich warunków. Nierzadko musi pracować zawodowo albo koczuje w długich kolejkach pod gabinetami dyrektorów wydziałów i swoich wykładowców. Części studentów udaje się z kolei w okresie sesji zredukować potrzebę snu w do minimum, a dzięki temu mogą spać o wiele dłużej w pozostałych miesiącach roku. I chociaż nocna nauka jest dla oczu bardziej wyczerpująca niż ta w świetle dziennym, pytany o to przez dziennikarzy psycholog z UAM dr Łukasz Przybylski nie widzi w krótkim, sesyjnym maratonie nic złego.

Dotychczasowym problemem dla nocnych Marków było to, że części potrzebnych im do zdania egzaminów podręczników i źródeł nie mogli wynosić poza mury zamykanej wcześnie czytelni. Obecnie godziny jej otwarcia nie będą już problemem. Od poniedziałku do piątku, od 13 do 30 czerwca czytelnia przy ul. Ratajczaka jest otwarta od godz. 13.00 a 2.00. Dyrekcja biblioteki zapowiada już, że jeżeli studenci rzeczywiście będą z tego korzystać, to budynek może być otwarty nawet do 4.00 nad ranem. Nie zmieniają się jednak godziny pracy wypożyczalni.

Kolejna nowość w Bibliotece UAM powinna ucieszyć osoby zdające egzaminy w ramach przedłużonej sesji we wrześniu. Po raz pierwszy w historii biblioteka UAM będzie czynna przez całe wakacje.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
73.30 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro