Udany start poznaniaków

AZS AWF, Grunwald, Pocztowiec i Warta zwycięstwami zainaugurowały rundę wiosenną I ligi hokeja na trawie mężczyzn. Liderem ligi został Grunwald.

Meczem kolejki okazało się spotkanie w Toruniu, w którym Pomorzanin zmierzył się z KS AZS AWF Poznań. Podopieczni Jerzego Jóskowiaka rozpoczęli mecz idealnie i już w 6. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Łukasza Kosmaczewskiego. Gospodarze zdołali wyrównać w następnej akcji, ale akademicy zdobyli jeszcze dwie bramki i na przerwę schodzili prowadząc 3:1. Po zmianie stron nadal dominowali poznaniacy, którzy wygrali ostatecznie 4:2.

Taki wynik otworzył Grunwaldowi Poznań szansę na awans na fotel lidera hokejowej ekstraklasy. "Wojskowi" zmierzyli się na wyjeździe z LKS Rogowo i wygrali mecze 6:1. Bohaterem spotkania był Tomasz Dutkiewicz, który zdobył trzy bramki dla Grunwaldu.

Ze zwycięstwa cieszyli się również zawodnicy Pocztowca i Warta, którzy potwierdzili chęć walki o medale. Aktualnie liderem tabeli jest Grunwald, a w czołowej piątce ligi aż cztery miejsca zajmują kluby z Poznania.

Wyniki spotkań:
(niedziela, 20 marca 2011 roku)

KS Warta Poznań - KS Stella Gniezno 5:1 (3:0)
Bramki: Semonowicz Artur (8,35), Wachowiak Tomasz (22), Poszwa Piotr (42), Walkowiak Maciej (67k) - Lewartowski Marcin (60)

LKS Gąsawa - UKH Start 1954 Gniezno 5:6 (3:4)
Bramki: Kwiatkowski Karol (5,28), Rożek Piotr (13,48), Wrzesiński Maciej (59k) - Gromadzki Mariusz (3kr), Grotowski Marcin (8,32,58), Poltaszewski Michał (35kr), Wejerowski Maciej (45)

KS Pomorzanin Toruń - KS AZS AWF Poznań 2:4 (1:3)
Bramki: Raciniewski Michał (9kr), Zielinski Maciej (57) - Kosmaczewski Łukasz (6kr), Napiórkowski Piotr (23), Oszyjczyk Szymon (32k), Bratkowski Filip (45)

KS Pocztowiec Poznań - KS Polonia Środa Wlkp. 3:1 (1:1)
Bramki: Chwalisz Adam (16), Rachwalski Dariusz (45,51) - Kubiak Bartosz (29)

LKS Rogowo - WKS Grunwald Poznań 1:6 (0:3)
Bramki Kozłowski Piotr (56kr) - Dutkiewicz Tomasz (20kr,22kr,42k), Majchrzak Karol (30), Marcinkowski Tomasz (60), Kluczynski Mirosław 1(66)